Akcja Assassin`s Creed: Warriors ma toczyć się w Japonii

Akcja Assassin`s Creed: Warriors ma toczyć się w Japonii

Ubisoft pracuje nad kolejną odsłoną Assassin's Creed, której akcja miałaby toczyć się w Japonii. Fabułę Assassin’s Creed: Warriors umiejscowiono by między rokiem 1603 a 1868 w okresie Edo. Do gry trafi bohaterka imieniem Akako Shiratori nowicjuszka z japońskiego zakonu asasynów i to jej poczynaniami pokierujemy podczas przechodzenia kampanii. Co ciekawe deweloperzy zrezygnują z opcji grania dwiema postaciami, jak to ma miejsce w Assassin's Creed: Syndicate czy Assassin's Creed: Valhalla  trzymając się jednej płci. Ubisoft w trakcie prac nad projektem czerpie silne inspiracje mitologią japońską więc powinny powrócić bitwy z bóstwami rodem z AC: Origins. Assassin’s Creed: Warriors trafiłoby wyłącznie na PC, Playstation 5 oraz Xbox Series X/S pomijając konsole poprzedniej generacji PS4 i Xbox One.

Akcja Assassin's Creed: Warriors ma zostać umiejscowiona w Japonii.

Premierę produkcji zaplanowano na 2022 rok. Czy to oznacza, że studio w tym roku zaserwuje graczom przerwę od serii? Są to nieoficjalne informacje i należy do nich podchodzić z dystansem, aczkolwiek umiejscowienie Assassin's Creed w Japonii nie jest niczym zaskakującym, ponieważ Ubisoft wyrażał zainteresowanie tym krajem w 2017 i 2018 roku, kiedy to opublikował ankietę zawierającą listę potencjalnych elementów, które trafiłyby do serii w przyszłości, na której znajdował się jeden z okresów historycznych Japonii. Assassin's Creed zawitał już do Azji za sprawą pobocznej części AC: Chronicles: China, której bohaterką jest Shao Jun assasynka wyszkolona przez Ezio Audiotore de Firenze. Na liście odwiedzanych lokacji znajdują się m.in. Pekin. Schemat rozgrywki obiega od założeń marki, gdyż mamy do czynienia z platformówką 2.5D.

Zobaczymy, jak na rynku poradzi sobie nowy AC, chociaż przykład Ghost of Tsushima pokazuje, że Japonia to dobry kierunek dla twórców gier. Warto wspomnieć, że Assassin's Creed: Valhalla dziejący się w czasach legendarnych wikingów został bardzo dobrze przyjęty przez fanów. Społeczność zaraz po debiucie produkcji była do tego stopnia zaangażowana w przygodę, że pokonano przeszło 4 miliony kilometrów, budując osady (55 mln budynków już odblokowanych na starcie). W saksońskiej grze w kości Orlog wygrano ponad 3,5 miliona partii, a w zabawie alkoholowej odnotowano 1,8 mln zwycięstw.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Akcja Assassin`s Creed: Warriors ma toczyć się w Japonii

 0