Akcja serwisowa Apple. Baterie w MacBook`ach Pro mogą wybuchnąć

Akcja serwisowa Apple. Baterie w MacBook`ach Pro mogą wybuchnąć

Przegrzewanie się baterii należy traktować poważnie, a historia pokazał nieraz jak tragiczne w skutkach mogą być eksplozje nagrzanych urządzeń. Apple również podeszło do sprawy priorytetowo i wezwało posiadaczy MacBook'ów Pro 2015 z wyświetlaczem Retina, by zgłosili się do serwisu, twierdząc, że wbudowane baterie narażają użytkowników na niebezpieczeństwo związane z pożarem. Firma twierdzi, że w użytku jest pewna liczba dotkniętych problemem egzemplarzy MacBook'ów, sprzedanych pomiędzy wrześniem 2015 a lutym 2017 roku. Oznacza to, że tych laptopów może być całkiem pokaźna ilość. Apple sprzedawało trzecia generację MacBook'ów Pro pomiędzy 2012 a 2018 rokiem, więc problem z baterią nie dotyczy wszystkich wypuszczonych na rynek egzemplarzy z wyświetlaczem Retina.

Użytkownicy MacBook'ów Pro z wyświetlaczem Retina są narażeni na problemy związane z przegrzewaniem baterii, co może doprowadzić do zapłonu.

Apple twierdzi, że będzie wymieniać wadliwe baterie za darmo, co oznacza, że starsze MacBook'i mogą złapać nieco wiatru w żagle i nieco przedłużyć swój okres przydatności, podobnie jak było z iPhone'ami, gdy Apple wymieniało baterie za dużo niższą kwotę w ramach przeprosin za spowalnianie swoich urządzeń wraz z degradacją ogniw zasilających. Niestety użytkownicy będą musieli odesłać MacBook'i do centrów serwisowych Apple, a szacowany okres potrzebny na naprawę sprzętu to nawet dwa tygodnie. Jest to dość długo, zwłaszcza dla osób pracujących na danym urządzeniu. Apple dodatkowo podkreśla, że wymiana w żaden sposób nie przedłuży gwarancji.

Firma podkreśla, że problem nie dotyczy innych MacBook'ów, użytkownicy mniejszych, 13-calowych urządzeń z wyświetlaczem Retina, które były sprzedawane w tym samym okresie czasu, rzekomo nie stanowią niebezpieczeństwa. W kwietniu firma również wezwała użytkowników do wymiany baterii w niektórych MacBook'1ch z 2016 roku, jednak wtedy nie informowano o żadnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Apple niestety nie odpowiedziało na pytanie, co powoduje, że baterie w tych modelach ulegają przegrzewaniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Akcja serwisowa Apple. Baterie w MacBook`ach Pro mogą wybuchnąć

 0