Akcja serwisowa układów chłodzenia znanego producenta. Możliwe wycieki płynu i obniżona wydajność

Akcja serwisowa układów chłodzenia znanego producenta. Możliwe wycieki płynu i obniżona wydajność

Arctic, popularny producent układów chłodzenia, znalazł potencjalny problem z uszczelkami w swoich zestawach Liquid Freezer 2 AIO wyprodukowanych między majem 2021 r. a marcem 2022 r. Problem może prowadzić do zmniejszonej wydajności chłodzenia i potencjalnej utraty płynu chłodzącego w pętli.

Firma Arctic chce zapobiec potencjalnym problemom i wydaje zestaw naprawczy, który umożliwi użytkownikom samodzielne rozwiązanie problemu. Ma to również ograniczyć do minimum przestoje w pracy systemu (chłodzenia nie trzeba odsyłać i czekać na realizację). Problemem jest reakcja chemiczna, która zachodzi między uszczelką a miedzianą podstawą. Producent twierdzi, że gumowa uszczelka nie jest wystarczająco zwulkanizowana, co powoduje reakcję, która może wprowadzić do układu osady siarki i osady z miedzianej płytki. Może to ostatecznie doprowadzić do zmniejszenia wydajności chłodzenia i utraty cieczy. 

Arctic namawia do jak najszybszej naprawy zestawów Liquid Freezer 2 AIO wyprodukowanych między majem 2021 r. a marcem 2022 r.

Arctic twierdzi, że degradacja uszczelki może nastąpić w ciągu sześcioletniego okresu gwarancyjnego, uspokajając, że potencjalna awaria nie wydarzy się zbyt szybko i jest czas na podjęcie działań. Po pewnym czasie problem może jednak być widoczny, przez co producent zaleca jak najszybszą wymianę uszczelki. Cała operacja zajmuje dosłownie kilka minut. Zestaw serwisowy zawiera wszystkie potrzebne elementy, w tym nową miedzianą płytę chłodzącą, nową uszczelkę i pastę termiczną MX-5. W zestawie są też nowe śruby i płyn chłodzący.

Wszystko, co użytkownicy muszą zrobić, to zdjąć miedzianą płytę, wymienić starą gumową uszczelkę na nową, a na koniec umieścić nową miedzianą płytkę. Następnie, jeśli to konieczne, użytkownicy mogą uzupełnić pętlę, jeśli ich urządzenie AIO straciło znaczną ilość płynu. Jeśli samodzielna naprawa nie jest możliwa, nadal istnieje możliwość wysłania produktu do serwisu Arctic, jednak realizacja będzie nieco dłuższa.

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Akcja serwisowa układów chłodzenia znanego producenta. Możliwe wycieki płynu i obniżona wydajność

 0