Aktualizacja Among Us wprowadza nowe możliwości, w tym anonimowe głosowanie

Aktualizacja Among Us wprowadza nowe możliwości, w tym anonimowe głosowanie

Among Us to produkcja, która w ostatnich tygodniach cieszy się niesamowitą wręcz popularnością. Jest to o tyle dziwne, że zainteresowanie grą wystrzeliło w górę mniej więcej 2 lata po oficjalnej premierze. Wystarczy jednak prześledzić jej krótką historię, aby łatwo zdiagnozować to zjawisko i znaleźć jego przyczynę. Za wszystkim stoją streamerzy, którzy w pewnym momencie odkryli Among Us i zaczęli pokazywać go w trakcie swoich transmisji. W ten sposób zainteresowali swoich widzów i w pewnym momencie znalezienie wolnego serwera graniczyło wręcz z cudem. Twórcy nagle musieli zmierzyć się z sytuacją, do której nie byli absolutnie przygotowani. W pewnym momencie wręcz zrezygnowali z tworzenia kontynuacji, aby całkowicie skupić się na aktualnej wersji i to ją rozwijać. Teraz udostępnili najnowszą aktualizację, która wprowadza do gry sporo nowości, z których część była długo wyczekiwana przez graczy.

Among Us w wersji mobilnej i na komputery doczekało się aktualizacji, która wprowadza sporo zmian do rozgrywki.

Among Us

Najnowsza aktualizacja Among Us wprowadza funkcje, które od jakiegoś czasu były dostępne już w wersji beta gry. W praktyce sprowadzają się one do kolejnych utrudnień przede wszystkim dla członków załogi i tym samym minimalnych ułatwień dla Impostorów. Po zainstalowaniu aktualizacji gra pozwala między innymi na włączenie anonimowego głosowania, gdzie wszystkie głosy reprezentowane są za pomocą szarych ikonek. To dalej dużo większe możliwości, np. w sabotowaniu głosowania w taki sposób, aby nasz zdemaskowany kompan-zabójca nie został wyrzucony. Poza tym w grze można teraz zdecydować, w jaki sposób ma być prezentowany postęp zadań. Pasek może być widoczny przez cały czas, tylko w trakcie dyskusji lub w ogóle. Dwie ostatnie opcje znowu są ukłonem w stronę Impostorów, którym będzie teraz łatwiej udawać, że wykonują zadania (nie zdradzi ich nieporuszający się pasek postępu). Oprócz tego pojawiło się też kilka poprawek i usprawnień dla osób z różnymi rodzajami ślepoty barw.

Poza tym studio InnerSloth, które odpowiada za stworzenie Among Us, udostępniło krótką listę zmian i nowości, planowanych w najbliższej przyszłości. Jeszcze w grudniu chcieliby dodać między innymi indywidualne konta gry, dzięki którym możliwe byłoby chociażby zgłaszanie oszustów. Oprócz tego planują też dodanie nowej mapy, która ma być jeszcze większa niż Polus, zwiększenie pojemności serwerów do maksymalnie 12-15 graczy, nowe lokalizacje i poprawę już istniejących (niestety, nic nie wiadomo na temat polskiej wersji językowej), a także dalsze wsparcie dla osób ze ślepotą barw. Jednocześnie dodali, że pracują też na kilkoma rzeczami, o których na razie nie chcą jeszcze mówić.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja Among Us wprowadza nowe możliwości, w tym anonimowe głosowanie

 0