Aktualizacja BIOSu dla Dell XPS 13 znacznie wydłuża pracę baterii

Aktualizacja BIOSu dla Dell XPS 13 znacznie wydłuża pracę baterii

Firma Dell właśnie wydała najnowszą aktualizację BIOSu dla laptopów z serii XPS 13, a w szczególności powinna pomóc modelowi 9360 - wydłuży czas pracy baterii.

BIOS po zaktualizowaniu do wersji 1.2.3 w teorii powinien wydłużyć żywotność baterii aż o 14% - tak twierdzi Windows Central, a szczególnie jest to odczuwalne w przypadku odtwarzania multimediów (np. za pomocą Netflixa). Dell zmienił sposób w jaki system przetwarza audio - zamiast CPU, od teraz odpowiedzialny jest za to specjalny procesor sygnału, co przełożyło się na mniejsze zużycie baterii. Należy zaznaczyć, że już w momencie premiery (w zeszłym miesiącu) Dell XPS 13 był ceniony za dobry czas pracy baterii, a aktualizacja BIOSu tym bardziej polepszy jego reputację w tym aspekcie.

Najnowsze uaktualnienie od Della także rozwiązuje problemy związane ze stacją dokującą Thunderbolt, znikaniem opcji bezpiecznego usunięcia urządzenia USB, a także zawieszaniem się systemu na logo Dell przy wybudzaniu. Ponadto, przy nieoczekiwanym wyłączeniu się urządzenia, nie powinno być konieczne kilkukrotne naciśnięcie przycisku zasilania.

Aktualizacja dostępna jest na oficjalnej stronie producenta. Dell poleca także pobrać najnowsze sterowniki audio, aby jeszcze bardziej odczuć zmianę czasu pracy baterii podczas oglądania multimediów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja BIOSu dla Dell XPS 13 znacznie wydłuża pracę baterii

 0