Aktualizacja do iPhone'ów i iPadów psuje działanie oficjalnej przejściówki

Aktualizacja do iPhone'ów i iPadów psuje działanie oficjalnej przejściówki

Ostatnia aktualizacja iOS 16.5 i iPadOS 16.5 przyniosła szereg nowych ulepszeń dla użytkowników iPhone'ów oraz iPadów np. dla entuzjastów sportu, którzy za sprawą dedykowanej sekcji w Apple News mogą przeglądać materiały poświęcone wyłącznie dyscyplinom sportowym, pozostając na bieżąco z wydarzeniami oraz tabelami z wynikami. Jednak oprócz pozytywnych nowości update spowodował problemy z działaniem dedykowanej przejściówki ze złącza Lightning na USB 3 do aparatu.

Apple psuje swoje urządzenia

Aktualizacja iOS 16.5 i iPadOS 16.5 przyniosła nie tylko pozytywne zmiany w tym poprawki systemu, ale również zepsuła działanie oficjalnego akcesorium do iPhone'ów oraz tabletów iPad. Takie kłopoty zgłaszają przynajmniej posiadacze tych urządzeń. Mowa o oficjalnej przejściówce Apple Lightning na USB 3 do aparatu umożliwiającej przenoszenie zdjęć czy filmów bezpośrednio na sprzęt producenta z Cupertino. Całość umożliwia też ładowanie urządzenia i jest to przydatne rozwiązanie. Niestety aktualnie nie działa tak, jak powinno. Jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie FIFanatic podzielił się na forum swoją nieprzyjemną przygodą z adapterem, która miała miejsce po instalacji łatki.

Aktualizacja iOS 16.5, iPadOS 16.5 zepsuła działanie oficjalnego akcesorium umożliwiającego m.in. zgrywanie zdjęć i filmów na urządzenia Apple.

Lightning to USB 3 Camera Adapter

"Po przejściu na wersję iOS 16.5 adapter nie tylko nie komunikuje się, ale nawet nie ładuje mojego telefonu. Przyczyną musi być iOS 16.5. Kiepsko wygląda oficjalne akcesorium przestające działać przez update" - napisał zirytowany właściciel iPhone'a. Podobne historie można znaleźć na różnych forach internetowych, takich jak witryna społeczności Apple, gdzie użytkownik Coyle235 skarżył się na utratę funkcji ładowania iPada 7. generacji podczas korzystania z adaptera Apple USB Lightning Camera.

Oficjalne akcesorium po aktualizacji stało się bezużyteczne. Na razie rozwiązania brak

Chociaż Apple sprzedaje to akcesorium przede wszystkim jako adapter do aparatu, jego użyteczność wykracza daleko poza samo importowanie zdjęć i filmów. Przejściówka ze złącza Lightning na USB 3 do aparatu umożliwia użytkownikom podłączanie akcesoriów USB-A, odblokowując szerszy zakres możliwości dla użytkowników iPhone'a i iPada.

Z napływu komentarzy wynika, że przejściówka stała się bezużyteczna, ponieważ nie da rady skorzystać z żadnej funkcjonalności, jaką proponuje. Apple nie skomentowało doniesień internautów i nie wiemy kiedy rozwiąże przytoczony problem. Lepiej, żeby dokonało tego jak najszybciej, bo to drogi gadżet kosztujący w Polsce 239 zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja do iPhone'ów i iPadów psuje działanie oficjalnej przejściówki

 0