Aktualizacja do Windowsa 10 i Windowsa 11 wywołuje awarię paska zadań

Aktualizacja do Windowsa 10 i Windowsa 11 wywołuje awarię paska zadań

Microsoft udostępnił aktualizację do Windowsa 10 i Windowsa 11, która jak się okazuje psuje pasek zadań. Ten problem prawdopodobnie dotyczy systemów Windows 10 KB5034763 i Windows 11 KB5034765.

Update z lutego 2024 r. dla systemów Windows 11 i Windows 10 sprawia, że w niektórych sytuacjach pasek zadań systemu ulega awarii. Jeden z użytkowników wyjaśnił, iż po zainstalowaniu aktualizacji nie wyświetlają się ikony z paska zadań takie jak ikona zabezpieczeń, dźwięku, sieci czy pozostałych ikon w zasobniku, które normalnie tam są. Ponadto przypięte aplikacje nie ładują się. W Centrum opinii posiadacze obu systemów zgłaszali podobny błąd. Jeden z nich stwierdził, że na pasku zadań nie wyświetlają się ikony aplikacji, takie jak Wi-Fi i dźwięk, co zmusza do polegania na skrótach systemowych m.in. Alt+Tab.

Aktualizacje do Windowsa 10 i Windowsa 11 z lutego 2024 r. powodują awarię paska zadań.

Aktualizacja do Windowsa 10 i Windowsa 11 wywołuje awarię paska zadań
 

Jeszcze inni wspomnieli o tym, że pasek zadań ładuje się z opóźnieniem lub wcale. Zgłaszano przypadki, w których po prostu pasek znikał z ekranu. Na Reddicie poinformowano, że odinstalowanie wadliwych aktualizacji rozwiązuje problem, ale nie jest to rozwiązanie zalecane dla wszystkich, ponieważ np. KB5034765 jest aktualizacją zabezpieczeń zawierającą ważne poprawki błędów. Jeśli więc nie występują u nas takie kłopoty to lepiej nie kasować patcha.

Warto zauważyć, że pomimo prób rozwiązania problemu za pomocą takich metod, jak ponowne uruchomienie Eksploratora plików, skorzystania z narzędzia Deployment Image Servicing and Management (DISM), System File Checker (SFC), a nawet wprowadzenia poprawek w rejestrze, problem nadal występuje.

Microsoft bada raporty dotyczące uszkodzonego paska zadań. Pozostaje więc czekać na poprawiony update.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja do Windowsa 10 i Windowsa 11 wywołuje awarię paska zadań

 0