Aktualizacja Nintendo Switch wprowadza mnóstwo nowości do systemu

Aktualizacja Nintendo Switch wprowadza mnóstwo nowości do systemu

Chociaż Nintendo Switch daleko pod względem wydajności nie tyle do PlayStation 5 i Xbox Series X, co nawet PlayStation 4 i Xbox One, to kompletnie nie przeszkadza do japońskiej konsoli w osiąganiu rewelacyjnych wyników sprzedaży. Switch może pochwalić się prawie 70 mln sprzedanych na całym świecie egzemplarzy, co oznacza, że trafił do rąk większej liczby graczy niż między innymi wspominany Xbox One. Chociaż pod tym względem nadal daleko konsoli do PlayStation 4, to jest to rezultat bardzo dobry, którego chyba mało kto się spodziewał. Ogromna w tym zasługa przede wszystkim ekskluzywnych marek Nintendo, jak chociażby: Pokemon, Zelda oraz Mario. Pomimo tego nie ulega wątpliwości, że Nintendo Switch jest urządzeniem pod wieloma względami ograniczonym. Gracze często narzekają na brak ważny funkcji. Na szczęście część z nich została dodana w najnowszej aktualizacji oprogramowania o oznaczeniu 11.0.0.

Najnowsza aktualizacja Nintendo Switch wprowadza sporo nowości do systemu konsoli.

Nintendo Switch

Najnowsza aktualizacja konsoli Nintendo Switch, oznaczona jako 11.0.0, wprowadza kilka nowości, na których brak narzekali gracze. Te skupiają się przede wszystkim na opcjach udostępniania filmów oraz zrzutów ekranu z urządzenia bezpośrednio na nasze sprzęty mobilne. Po zaktualizowaniu konsoli wystarczy użyć skanera kodów QR, aby szybko przenieść materiału multimedialne ze Switcha na smartfona lub tablet. Jedynym ograniczeniem jest liczba 10 plików do jednorazowego przesłania, więc jeśli mamy ich więcej to konieczne będzie wygenerowanie większej liczby kodów. Poza tym Nintendo dodało możliwość łatwego zgrywania zrzutów ekranów i filmów na komputer. Konsolę wystarczy podłączyć do PC-ta za pomocą zwykłego kabla USB, a następnie skopiować pliki z folderu Album. Co ważne, Switch musi być bezpośrednio podłączony do komputera, a nie za pośrednictwem stacji dokującej. Zmiany niby niewielkie, ale jednak cieszą.

Na tym oczywiście lista zmian się nie kończy. Po aktualizacji możemy zobaczyć, w co aktualnie grają lub niedawno grali nasi znajomi. Poza tym można nadawać priorytety poszczególnym grom, aktualizacjom czy programom do pobierania, wybierając ich ważność i tym samym kolejność ściągania. Poprawiono również zapisy w chmurze, które teraz automatycznie są pobierane na inne konsole, na których zalogujemy się na swoje konto. No i wreszcie Nintendo dodało 12 nowych avatarów, aby uczcić 35-lecie gry Super Mario Bros, więc możecie zmienić ikonkę swojego profilu. I to by było na tyle.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja Nintendo Switch wprowadza mnóstwo nowości do systemu

 0