Aktualizacja PlayStation 5 poprawia działanie konsoli i kontrolera

Aktualizacja PlayStation 5 poprawia działanie konsoli i kontrolera

Chociaż od premiery PlayStation 5 nie minął jeszcze nawet miesiąc, to w międzyczasie konsola doczekała się już kilku aktualizacji oprogramowania. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu pierwsi użytkownicy wykryli całkiem sporo błędów, które wymagały szybkiej naprawy, jak na przykład ten, który nie pozwalał na pobieranie gier i aplikacji. Z tym Sony już udało się uporać, ale z całą pewnością jest jeszcze pole nie tylko do poprawy, ale też dodania nowych funkcji, jak chociażby obsługa ekranów QHD (2560 x 1440 pikseli) czy też wsparcie dla VRR (Variable Refresh Rate), a być może nawet odblokowanie pełnej przepustowości złącza HDMI 2.1. Możliwości jest wiele i z całą pewnością system PS5 będzie się systematycznie zmieniał. Póki co Japończycy wprowadzili kolejną aktualizację systemu.

Sony wypuściło kolejną aktualizację do konsoli PlayStation 5.

PlayStation 5 DualSense

Najnowsza aktualizacja została oznaczona jako 20.02-02.30 i waży dokładnie 868,1 MB. Niestety, na ten moment nie wiadomo, co dokładnie zmienia. Sony nie przedstawiło dokładnej listy poprawek. Wiemy jedynie, że aktualizacja ma pozytywnie wpływać na wydajność systemu operacyjnego. Zatem wiemy, że nic nie wiemy. Jednak najnowsza łatka jest ciekawa z jeszcze jednego powodu – wprowadza zmiany do kontrolera Sony DualSense. W pewnym momencie konsola poprosi Was o podłączenie pada, aby przeprowadzić również jego aktualizację. Niestety, w tym przypadku również nie wiadomo, co dokładnie się zmienia. Aktualizacja oprogramowania kontrolera nie jest niczym standardowym, więc może ma ona poprawić problemy z połączeniem bezprzewodowym lub baterią. Jeśli jesteście połączeni z Internetem, to aktualizacja powinna pobrać się automatycznie.

Konsola PlayStation 5 zadebiutowała 12 listopada między innymi w Japonii i Stanach Zjednoczonych, a tydzień później (19 listopada) w Europie, w tym również w Polsce. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersja – standardowej z napędem Blu-ray 4K Ultra HD oraz Digital-Only bez wbudowanego czytnika płyt. Niestety, w tym momencie zakup PS5 jest praktycznie niemożliwy, a już na pewno nie w standardowej cenie. Wszystkie egzemplarze zostały dawno wyprzedane i w tym momencie trzeba czekać na kolejne dostawy. Te prawdopodobnie nadejdą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, ale prawdopodobnie i wtedy PlayStation 5 zostanie wyprzedane w ciągu kilku minut.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja PlayStation 5 poprawia działanie konsoli i kontrolera

 0