Aktualizacja przeglądarki Edge w Windows 10 drastycznie spowalnia system

Aktualizacja przeglądarki Edge w Windows 10 drastycznie spowalnia system

Zezwoliliście ostatnio na instalację aktualizacji w systemie Windows 10? Czy przypadkiem tuż po tym nie zauważyliście, że komputer pracuje inaczej? Wielu użytkowników zgłasza, że ich komputery działają wolniej niż zwykle, po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji systemu Windows 10 dla przeglądarki Edge. Nie jesteś sam. Wszystkiemu winna jest poprawka KB4559309, która to jest właśnie aktualizacją wydaną dla Edge i która to przy okazji negatywnie wpływa na wydajność systemu i czas rozruchu sprzętu. W grudniu 2018 roku Microsoft potwierdził, że zastępuje swojego własnego Edge'a przeglądarką bazującą na Chromium. W końcu producent wyszedł z wersji beta w styczniu, dostarczając szybsze i dużo bardziej funkcjonalne narzędzie, niż kiedykolwiek wcześniej. Niestety, Microsoft jedno poprawia, drugie psuje...

Najnowsza aktualizacja przeglądarki Edge w Windows 10 wywołuje masę problemów, wliczając w to spadek wydajności. Co więcej, Microsoft nie pozwala normalnie odinstalować tej poprawki.

Jak donosi Windows Lates, w zeszłym miesiącu Microsoft wypuścił nową poprawkę Windows 10, która automatycznie aktualizuje przeglądarkę Edge. W zależności od wersji systemu Windows użytkownicy otrzymują poprawki oznaczone jako: KB4559309, KB4541301 lub KB4541302. To pierwsza z nich, KB4559309, jest tą, która powoduje problemy. Niektóre z problemów zgłaszanych przez użytkowników obejmują zmniejszoną wydajność, niższą liczbę klatek na sekundę w grach, czasy uruchamiania do 3 razy wolniejsze niż zwykle, problem z działaniem dysków zewnętrznych i wiele innych błędów, które nie powinny mieć miejsca.

Naprawianie problemów spowodowanych przez problematyczne aktualizacje systemu Windows polega zwykle na ich odinstalowaniu, ale próba takiego potraktowania poprawki KB4559309 spowoduje wyświetlenie komunikatu, że aktualizacja ta jest wymagana i nie można jej odinstalować. Producent w końcu wie lepiej, co użytkownik ma instalować i nie pozwoli mu się tergo pozbyć, nawet jeśli zamieni to jego komputer w powolny złom. Jedynym pewnym sposobem jest skorzystanie z przywracania systemu, a osoby, które nie dokonały jeszcze aktualizacji, mogą ją zatrzymać pobierając ręcznie najnowszą wersjęEdge, lub skorzystać z narzędzia Blocker Toolkit.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja przeglądarki Edge w Windows 10 drastycznie spowalnia system

 0