Aktualizacja Sims 4 zawiera treści inspirowane kulturą muzułmańską

Aktualizacja Sims 4 zawiera treści inspirowane kulturą muzułmańską

Czasami trudno uwierzyć, że seria The Sims ma już dziewiętnaście lat i że jej czwarta część świętuje właśnie swoje piąte urodziny. Aby uczcić ten kamień milowy, deweloper Maxis wprowadza aktualizację Sims 4 zawierającą treści inspirowane kulturą.... muzułmańską. Jak zauważył portal VG24/7, podczas swojego streama Maxix mówił o nowych rzeczach w grze, ogłaszając, że "mamy nie tylko dodatkowe treści związane z piątą rocznicą gry, ale również nowe elementy inspirowane muzułmanami. Będzie to obejmowało m.in. hidżab, który jest osobnym strojem dla kobiecych Simów, co oznacza, że ​​jest wymienny i gotowy do mieszania z dowolnymi ubraniami w grze, w tym nowymi kobiecymi ubraniami, które wprowadzimy".

Aktualizacja do Sims 4 wprowadzi dość istotne i dla niektórych kontrowersyjne dodatki do rozgrywki.

Podczas transmisji widać było kobiecą postać ubraną w jeden z nowych hidżabów w kolorze miętowym, wraz dopasowaną długą zieloną suknią i białą dżinsową kurtką. Aktualizacja wprowadzi także inspirowaną muzułmanami odzież dla męskich Simów, w tym tradycyjną białą koszulę z wysokim kołnierzem i dzianinowe kufi, a także ubrania dla dzieci, takie jak wzorzyste sukienki i topy. Nowa zawartość przyniesie także nowe opcje budynków odzwierciedlające architekturę islamską, takie jak ozdobne drzwi, spiczaste łuki i wzorzyste okna.

Maxis ujawnia, że ​​współpracował z projektantem mody i konsultantami w celu stworzenia treści o nowym wyglądzie, a Graham Nardone - kierownik produkcji EA - mówi w streamie: "Podoba mi się, że da to więcej graczom szansę na wyrażanie samych siebie, będą mieli w grze rzeczy, które są powiązane z nimi samymi. Myślę, że to naprawdę fajne".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja Sims 4 zawiera treści inspirowane kulturą muzułmańską

 0