Aktualizacja Windows 10 może powodować kolejny problem

Aktualizacja Windows 10 może powodować kolejny problem

Nikt nie spodziewał się, że na pozór zwykła aktualizacja w postaci Windows 10 October 2018 Update, przyniesie użytkownikom popularnego systemu operacyjnego tyle szkód, a Microsoftowi obniży ranking zaufania społeczności. Swego czasu na łamach naszego portalu mogliście prawie codziennie przeczytać o błędach wykrywanych w tej jesiennej aktualizacji. Gdy użytkownicy zaczęli masowo skarżyć się na znikające po instalacji update'u pliki osobiste, Microsoft postanowił wstrzymać wdrażanie Windows 10 October 2018 Update do momentu wyeliminowania wszystkich błędów. Co ciekawe, ostatnie doniesienia wskazywały, iż gigant z Redmond miał wiedzę o kasujących się plikach jeszcze przed pierwszym upublicznieniem aktualizacji, lecz całą sprawę zwyczajnie zbagatelizował. W związku z tym, iż obecnie wdrażanie jednej z ważniejszych tegorocznych poprawek postępuje stopniowo, nie wszyscy posiadacze dziesiątki mogą ściągnąć ją bezpośrednio z Windows Update.

Windows 10 w wersji 1809 wchodzi w konflikt z oprogramowaniem od Morphisec, co w konsekwencji może powodować nieprawidłowe działanie pakietu Office podczas zapisywania dokumentów.

Aktualizacja Windows 10 może powodować kolejny problem

W kolejce czekają osoby posiadające zainstalowane na komputerach sterowniki lub oprogramowanie wchodzące w konflikt z Windows 10 October 2018 Update. Takiemu rozwiązaniu nie powinniśmy się dziwić, pamiętając wcześniejsze bolesne dla niektórych wpadki Microsoftu. Niestety zgodnie z informacjami podawanymi przez portal Softpedia, w wydaniu 1809 wykryto następny błąd mogący powodować dość przykre konsekwencje. Całość wiąże się z wykorzystaniem Morphisec Software Development Kit, wliczając w to Cisco AMP for Endpoints oraz program Morphisec Protector. Wymienione oprogramowanie może powodować błędne funkcjonowanie biurowego pakietu Office, zaś problem występuje w trakcie zapisywania dokumentów. Microsoft potwierdził, że wie o istniejącym błędzie i wspólnie z firmą Morphisec pracuje nad jego usunięciem, by użytkownicy przytoczonego oprogramowania mogli bez przeszkód korzystać z niego na najnowszej wersji systemu.

Obecnie amerykański producent w przypadku chęci instalacji systemowej aktualizacji 1809 zaleca usunięcie programu Morphisec Protector lub innej aplikacji korzystającej z zestawu SDK (Morphisec Software Development Kit), w tym Cisco AMP. Jest to jedyny sposób na uniknięcie potencjalnych problemów z funkcjonowaniem pakietu Office. Cóż, Microsoft zalicza następną wpadkę, wzbudzając w użytkownikach niechęć do implementacji Windows 10 2018 Update. Miejmy nadzieję, że w końcu uda mu się wyeliminować wszystkie poważne błędy występujące w tej aktualizacji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja Windows 10 może powodować kolejny problem

 0