Aktualizacja Windows 10 naprawia dźwięk, ale psuje drukarki...

Aktualizacja Windows 10 naprawia dźwięk, ale psuje drukarki...

Czy Microsoft jest w stanie wydać aktualizację naprawiającą błędy w systemie Windows 10, bez jednoczesnego powodowania nowych problemów? Wygląda na to, że nie. Firma kolejny raz wydała zbiorczą aktualizację, która psuje coś zupełnie innego. Tym razem dotyczy to drukarek. Poprawka KB4517211, która nie przynosi żadnych nowych zabezpieczeń, wyeliminowała wiele problemów, w tym usterkę z dźwiękiem, która objawiała się zaniżonym jego poziomem w niektórych grach. Łatka powoduje jednak inne problemy, co szybko dotknęło wielu użytkowników. Najbardziej dotkliwa usterka dotyczy niektórych drukarek HP, choć zdaje się, że obejmuje to również i inne marki.

Następna łatka Microsoftu  zapewne naprawi problem z drukarką - i prawdopodobnie zepsuje coś innego.

Na forum społeczności Microsoft jeden użytkownik napisał: "Po zainstalowaniu KB4517211 bufor wydruku ciągle się zawieszał. Odinstalowanie aktualizacji i ponowne uruchomienie rozwiązało problem. Zainstalowałem poprawkę ponownie, aby przetestować wydruk i awaria ponownie wystąpiła. Ponadto przycisk Start nie działał i zgłaszał błąd krytyczny. Ponowne odinstalowanie aktualizacji rozwiązało problem. To było na Win 10 1903 RTM". Inny użytkownik witryny Microsoftu powiedział, że po zainstalowaniu aktualizacji ma podobne problemy z drukarką HP Officejet Pro 8210. Jak zauważył Techradar, łatka nie tylko koliduje z drukarkami HP, choć te wydają się najbardziej podatne na błąd. Niektórzy użytkownicy zgłaszają jednak również problemy ze sterownikami drukarki PDF i drukarkami sieciowymi Kyocera.

Nie jest to nowa sytuacja dla Microsoftu. Na początku tego miesiąca firma wydała łatkę KB4515384, która rozwiązała usterkę związaną z Cortaną i gwałtownym wzrostem wykorzystania procesora. Chociaż rozwiązało to problem, aktualizacja spowodowała, że nie działało wyszukiwanie w menu Start, a niektórzy otrzymywali komunikaty krytyczne mówiące, że: "Twoje menu Start nie działa. Spróbujemy to naprawić przy następnym logowaniu". Następna łatka Microsoftu  zapewne naprawi problem z drukarką - i prawdopodobnie zepsuje coś innego.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja Windows 10 naprawia dźwięk, ale psuje drukarki...

 0