Aktualizacja Windows 10 October 2018 psuje laptopy Microsoft Surface Book 2

Aktualizacja Windows 10 October 2018 psuje laptopy Microsoft Surface Book 2

Czy problemy Microsoftu z ich najnowszym systemem operacyjnym się w końcu skończą? Póki co się na to nie zanosi, a najbardziej kłopotliwa zdaje się być ostatnia aktualizacja znana jako Windows 10 October 2018 Update. Microsoft już zdążył całkowicie wstrzymać aktualizację m.in. z powodu usuwania plików użytkowników oraz niezliczonej ilości innych mniej lub bardziej poważnych usterek. Po udostępnieniu ponownie październikowej aktualizacji w listopadzie, szybko okazało się, że system wciąż jest mocno niedopracowany. Problemy sprawiały sterowniki Intela, oprogramowanie antywirusowe a nawet starsze karty AMD. We wszystkich tych przypadkach Microsoft blokował możliwość aktualizacji, aby zapobiec problemów systemowych, które uniemożliwiłyby uruchomienie urządzenia. Teraz okazało się, że jedna z poprawek sprawia również problem na pewnym specyficznym sprzęcie i najzabawniejsze jest to, że producentem tego sprzętu jest sam... Microsoft.

System Microsoftu powoduje BSOD na laptopach Microsoftu. Ciężko o lepszą ilustrację tego, co stało się z Windows 10.

Aktualizacja Windows 10 October 2018 psuje laptopy Microsoft Surface Book 2

Użytkownicy laptopów Surface Book 2, których producentem jest Microsoft skarżą się na problemy z ostatnią aktualizacją, różnymi kanałami zgłaszając występowanie niebieskiego ekranu śmierci (Blue Screen of Death, BSOD). Winowajcą jest tutaj aktualizacja KB4467682, która jest poprawką dla Windows 10 April 2018 Update. Dyskusja na temat problemu rozgorzała na portalu Reddit, po czym sam Microsoft potwierdził, że KB4467682 faktycznie wywołuje niepożądane efekty w laptopach Microsoft Surface Book 2. Firma zwyczajowo zablokowała możliwość aktualizacji na problematycznym sprzęcie, aż do znalezienia problemu w październikowej aktualizacji. Microsoft zaleca odinstalowanie problematycznej łatki, jednak w wielu przypadkach skończyło się to całkowitym uśmierceniem systemu.

Problemy tego typu nie powinny się zdarzać w zbiorczych aktualizacjach, a w tym przypadku problem goni problem. Tego typu aktualizacje mają wprowadzać zwiększenie stabilności systemu operacyjnego. Teraz jednak nawet użytkownicy urządzeń, którego producentem jest jednocześnie twórca Windowsa, po aktualizacji mają niezdatne do pracy urządzenie, a to już jest farsa. To kolejny odcinek telenoweli, której pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja toczy się wokół Windows 10 October 2018 Update i końca nie widać. Microsoft zraził do siebie wielu lojalnych klientów i już ogłoszono wniesienie pozwów zbiorowych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja Windows 10 October 2018 psuje laptopy Microsoft Surface Book 2

 0