Alan Wake 2 dostanie aktualizację, dzięki której gra lepiej zadziała na starszych GPU

Alan Wake 2 dostanie aktualizację, dzięki której gra lepiej zadziała na starszych GPU

Alan Wake 2 stanowi wyzwanie zwłaszcza dla starszych kart graficznych. Jednak Remedy wypuści aktualizację, która jak wynika z analizy Digital Foundry poprawia wydajność gry na starszych kartach graficznych.

Najnowsza aktualizacja do Alan Wake 2, która niebawem trafi do gry poprawia działanie produkcji na kartach graficznych z serii GTX 1000. Jak się okazuje znacząco poprawia działanie tytułu na tych układach graficznych, co potwierdziło Digital Foundry, które otrzymało już dostęp do łatki. Jednak zaznaczono, że nadal do Alan Wake 2 lepiej nie startować bez minimum GTX 1070. Według Alexa Battaglii z DF, GTX 1060 odnotował średnio 45% wzrost wydajności, przy czym w określonych obszarach, takich jak Mind Place, wzrost ten wyniósł 3%.

Alan Wake 2 dostanie aktualizację, która poprawi działanie gry na starszych kartach graficznych.

GTX 1060 faktycznie uzyskał najniższy wzrost wydajności ze wszystkich procesorów graficznych Pascal po tej aktualizacji. GTX 1070 uzyskał średnio 57% poprawy; GTX 1080 odnotował wzrost o 85%, podczas gdy najwyższej klasy procesor graficzny Pascal, GTX 1080 Ti, działa teraz dwa razy szybciej niż w momencie premiery Alan Wake 2, zbliżając się do 60 klatek na sekundę przy 1080p z AMD FSR 2 ustawioną na Jakość.

Jednak inne karty graficzne bez obsługi sprzętowej Mesh Shaders również nie radzą sobie tak dobrze. Na przykład AMD RX 580 wydaje się często zawieszać, a także działa znacznie gorzej niż GTX 1060, przy około 15 klatkach na sekundę. Z drugiej strony, nowszy AMD RX 5700 uzyskał niewielką poprawę o 2%. Dobrze, że Remedy poprawiło działanie swojej gry na starych kartach graficznych, choć nadal nie jest idealnie to można grać.

Firma Remedy potwierdziła niedawno, że Alan Wake 2 sprzedał się do tej pory w ponad 1,3 milionach egzemplarzy, stając się najszybciej sprzedającą się grą w historii studia.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alan Wake 2 dostanie aktualizację, dzięki której gra lepiej zadziała na starszych GPU

 0