Alien: Covenant In Utero - doświadcz narodzin Obcego w VR

Alien: Covenant In Utero - doświadcz narodzin Obcego w VR

Jeśli chodzi o filmy, coraz częściej dochodzi do wydawania specjalnych materiałów dodatkowych w formie interaktywnych dem VR. Już jutro, na Oculus Rift, ukażą się takowe dla nadchodzącego horroru science-fiction Obcy: Przymierze (Alien: Covenant). 

Reżyserem obrazu jest legendarny sir Ridley Scott, a warto nadmienić, że jego poprzednie dzieło, Marsjanin, także miało przygotowany specjalny interaktywny suplement w Wirtualnej Rzeczywistości, jednak ukazał się on dopiero rok po filmie - na platformach Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR. Kosztujący na premierę 20 dolarów The Martian VR Experience jednocześnie nie zaskarbił sobie zbytniego uznania wśród graczy. Z 36 recenzji na Steam zaledwie 8 jest pozytywnych, a jego średnia ocena to mierne 4/10. Tutaj mamy z kolei do czynienia z produktem wydanym jeszcze przed premierą filmu (który w kinach na świecie zadebiutuje 19 maja). Alien: Covenant In Utero miał być dostępny na wszystkie liczące się urządzenia VR, ale jak na razie konkretne informacje dotyczą jedynie headsetu Oculus Rift, na którym ten interaktywny film będzie dostępny już jutro. Wytwórnia 20th Century Fox właśnie udostępniła promocyjny zwiastun In Utero.

Zwiastun Alien: Covenant In Utero

Wcielamy się tutaj w tytułowego Obcego, obserwując jego poczynania w 360 stopniach od brutalnych narodzin, a także kierując nim po wyjściu z żywiciela. Za produkcję Alien: Covenant In Utero odpowiada studio Ridleya Scotta - RSA VR, Fox Labs oraz - co ciekawe - AMD i Dell. Jego reżyserem jest David Karlak a Scott pełnił tutaj rolę producenta wykonawczego. Na pewno dla wielu fanów serii Alien, perspektywa wcielenia się w kultową kreaturę z kosmosu będzie interesującym doznaniem. Z drugiej jednak strony, należy podejść do In Utero z pewną dozą sceptycyzmu. Jeśli doznania które zaoferuje będą jednorazowe, a ich świeżość wyparuje po kwadransie - ciężko będzie liczyć się z ciepłym przyjęciem społeczności graczy, zwłaszcza, że w przypadku zakupu zawartości na Oculus Store nie przysługują żadne zwroty. Film Obcy: Przymierze ukaże się w polskich kinach 19 maja i zagrają w nim m.in. Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Demian Bichir, Danny McBride i James Franco.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alien: Covenant In Utero - doświadcz narodzin Obcego w VR

 0