Alienware AW3423DWF to tańsza wersja flagowego monitora QD-OLED od Della

Alienware AW3423DWF to tańsza wersja flagowego monitora QD-OLED od Della

Rewelacyjny monitor Dell Alienware AW3423DW QD-OLED doczekał się właśnie tańszej alternatywy, co może okazać się niezwykle kuszącą propozycją dla osób poszukujących nowego high-endowego wyświetlacza do gier.

Dell nieźle namieszał w tym roku w segmencie monitorów dla graczy, wypuszczając model Alienware AW3423DW. Naszym zdaniem to obecnie najlepszy gamingowy monitor na rynku (odsyłamy do recenzji) za sprawą kapitalnego wyświetlacza QD-OLED, szerokiego gamutu, świetnego kontrastu i szybkiej matrycy o odświeżaniu 175 Hz. Jednak jego wysoka cena sprawia, że urządzenie jest praktycznie nieosiągalne dla zwykłego Kowalskiego. Amerykański producent postanowił coś z tym zrobić i właśnie zapowiedział nową tańszą alternatywę w postaci modelu Alienware AW3423DWF - wciąż nie jest to jednak tani monitor. 

Amerykański producent właśnie zapowiedział nową tańszą alternatywę dla swojego flagowego monitora w postaci modelu Alienware AW3423DWF.

Alienware AW3423DWF to tańsza wersja flagowego monitora QD-OLED od Della

Alienware AW3423DWF nadal oferuje 34-calowy panel QD-OLED o rozdzielczości WQHD (3440 × 1440 pikseli) z czasem reakcji 0,1 ms GtG i krzywą 1800R. Oznacza to, że jednorodność kolorów, szeroka gama kolorów i głęboka czerń są nadal na najwyższym poziomie. Jednak maksymalna częstotliwość odświeżania została odrobinę zmniejszona ze 175 Hz do 165 Hz.

Ponadto biało-czarny design AW3423DW ustąpił miejsca całkowicie czarnemu motywowi AW3423DWF (Alienware nazywa kolor Dark Side of the Moon, czyli Ciemna Strona Księżyca). Jeśli mówimy już o zmianach w designie, to zmniejszono również podstawę, dzięki czemu będzie zajmować ona mniej miejsca na biurku, co niewątpliwie jest dobrą wiadomością. 

Alienware AW3423DWF to tańsza wersja flagowego monitora QD-OLED od Della

Istnieje też kilka innych zauważalnych zmian sprzętowych dotyczących układu portów. Podczas gdy AW3423DWF był wyposażony w dwa porty HDMI 2.0 i jedno złącze DisplayPort 1.4, AW3423DWF odwraca ten układ, oferując jeden port HDMI 2.0 i dwa DisplayPort 1.4. Szkoda jednak, że wciąż nie zdecydowano się na HDMI 2.1 z myślą o konsolach nowej generacji. Nadal znajdziemy też dwa porty wyjścia audio 3,5 mm i cztery porty USB 3.2.

Zmiany objęły także joystick zamontowany na środku dolnego panelu. Ten został poprawiony, aby zapewnić szybki dostęp do wstępnie ustawionych trybów gry. Joysticka można również użyć do przechodzenia do zupełnie nowego trybu kreatora dodanego przez firmę Alienware. Producent dodaje, że tryb ComfortView Plus (ogranicza niebieskie światło) w modelu AW3423DWF ma certyfikat TUV i że Variable Refresh Rate jest obsługiwane przy częstotliwości odświeżania do 120 Hz na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X.

Alienware wycenił AW3423DWF na 1099 USD, co stanowi obniżkę ceny o 200 USD w porównaniu z AW3423DW. Ponadto monitor jest objęty 3-letnią gwarancją na sprzęt, a producent twierdzi, że zadebiutuje na rynku jeszcze tej jesieni (na chwilę obecną mowa jedynie o dostępności w USA i Kanadzie). Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję przetestować ten monitor i porównać go z poprzednikiem. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alienware AW3423DWF to tańsza wersja flagowego monitora QD-OLED od Della

 0