Alienware: VR stanie się nowym Nintendo Wii

Alienware: VR stanie się nowym Nintendo Wii

Technologia VR zwiększa immersję płynącą z grania. Co łączy ją z najlepiej sprzedającą się konsolą siódmej generacji, Nintendo Wii? Nie da się ukryć, że sprzęt Japończyków sprzedał się głównie dzięki kontrolerowi ruchu Wiimote, który zmienił sposób obcowania z grami, przekonując do nich również zupełnych laików. Alienware sądzi, że popularyzacja VR pozwoli osiągnąć identyczne efekty na PC-tach.

Znany producent komputerów dla graczy wystąpił na tegorocznym Tokyo Games Show, zapowiadając premierę laptopów z układami GeForce serii 10 w Japonii. Globalny dyrektor ds. marketingu, Joe Olmsted, podczas prezentacji pozwolił sobie na odniesienie do hitowej konsoli Nintendo. Zdaniem przedstawiciela nowe komputery mają szansę na powtórzenie sukcesu Wii - VR stanowi kuszącą ofertę dla graczy spragnionych niekonwencjonalnych doznań, a same notebooki - jako urządzenia przenośne - są optymalnym sprzętem do zabrania w teren (na imprezę - przyp. red.).

Olmsted zaznaczył również, że moc obliczeniowa najnowszej serii komputerów mobilnych, dzięki architekturze Pascal, zaliczyła znaczący wzrost względem modeli z poprzednich lat. Tym samym filigranowe laptopy i komputery typu mini-PC, np. Alpha R2, mogą rywalizować z pełnowymiarowymi stacjonarkami, zapewniając podobne możliwości techniczne - a to może przekonać do PC-tów osoby preferujące prostsze i gabarytowo mniejsze rozwiązania.

Trzeba przyznać, że przedstawiciel ma sporo racji - laptopy stanowią dużą część sprzedanych komputerów, a te wysokowydajne mogą przyczynić się do wzrostu popularności VR. Tylko czy kosztujące tysiące dolarów urządzenia faktycznie mogą zastąpić taniutkie, a co za tym idzie przystępne Nintendo Wii? Moim zdaniem to definitywnie inny target.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alienware: VR stanie się nowym Nintendo Wii

 0