Alienware wprowadza na rynek pierwsze laptopy dla graczy z wyświetlaczem 480 Hz

Alienware wprowadza na rynek pierwsze laptopy dla graczy z wyświetlaczem 480 Hz

W linii gamingowych notebooków Alienware znalazły się nowe wersje modeli x17 R2 i m17 R5, które dostępne są z wyjątkowo szybkimi wyświetlaczami. Wybór obejmuje bowiem ekran Full HD z odświeżaniem na poziomie 480 Hz.

Alienware przedstawia nowość w świecie laptopów dla graczy. Gamingowe urządzenia przeważnie mają szybkie wyświetlacze, ale Dell stwierdził, że pójdzie o krok dalej i modele x17 R2 i m17 R5 oferują 17-calowe ekrany o częstotliwości odświeżania 480 Hz. Oczywiście nie jest to specyfikacja modeli podstawowych, ale kosztująca dodatkowe 300 USD opcja. Standardowe wyposażenie nowych laptopów Della to ekran Full HD z odświeżaniem 3 razy niższym - czyli 165 Hz. Sam wyświetlacz ma jednak nieco dłuższy (jak na sprzęt gamingowy), czas reakcji wynoszący 3 ms, maksymalną jasność 300 nitów i pokrywa 100% przestrzeni kolorów sRGB. Oprócz wspomnianych dwóch skrajnych wariantów Dell oferuje też rozwiązania pośrednie - Full HD z 360Hz lub wyższą rozdzielczość 4K przy 120Hz.

Dell wprowadza na rynek pierwsze laptopy z odświeżaniem 480 Hz. Wkrótce swoje modele powinni zaprezentować także inni producenci.

Oczywiście dostępna jest technologia VRR, która zależy od wybranej karty graficznej. FreeSync Premium jest dostępny dla wersji AMD, a G-Sync dla kart Nvidii. Wersja m17 R5 jest wyposażona w procesor AMD do 8-rdzeniowego Ryzen 9 6900HX włącznie, a x17 R2 to wersja z procesorem Intel Core 12. generacji (maksymalnie Core i9-12900HK). Karta Radeon RX 6850M XT z 12 GB pamięci to maksimum, a do wyboru jest także GeForce RTX 3080 Ti z 16 GB. W przypadku wyboru GPU od AMD, laptop wspiera również technologie AMD Advantage, jak SmartShift Max do dynamicznego zarządzania energią pomiędzy CPU i GPU w zależności od potrzeb, SmartAccess Graphics - przełączanie pomiędzy zintegrowanym GPU a dedykowanym GPU i Smart Access Memory, które zapewnia bezpośrednie połączenie GPU z CPU. Trzeba tu również podkreślić, że Alienware x17 R2 nie jest nowym modelem. Zadebiutował on na początku 2022 roku wraz z mobilnymi procesorami 12. generacji firmy Intel. Dell po prostu dodaje do urządzenia opcję panelu 480 Hz.

Chociaż Dell jest pierwszy producentem, który wprowadził laptopy z ekranem o częstotliwości odświeżania 480 Hz, wkrótce powinno być ich więcej. AUO, firma, która pierwotnie zaprezentowała najnowocześniejszy wyświetlacz, współpracuje między innymi z takimi dostawcami, jak MSI, Acer i Asus. W najbliższych miesiącach powinniśmy zobaczyć, jak na rynek trafia coraz więcej laptopów 480 Hz.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alienware wprowadza na rynek pierwsze laptopy dla graczy z wyświetlaczem 480 Hz

 0