Alienware zrywa współpracę z twórcami League of Legends przez skandal związany z szefem Riot Games

Alienware zrywa współpracę z twórcami League of Legends przez skandal związany z szefem Riot Games

Riot Games przez lata był dobrze kojarzoną marką i raczej nie miał problemu z wizerunkiem, dzięki czemu przyciągał dużych sponsorów do turniejów w League of Legends, czyli największego hitu studia. Firma musi jednak mierzyć się z oskarżeniami o molestowanie seksualne, jakiego miał dopuścić się dyrektor generalny Riot, Nicolo Laurent na swojej dawnej asystentce, Sharon O'Donnell. Nie są to pierwsze tego typu zarzuty wytaczane szefowi studia, za co został nawet ukarany i zmuszony do wypłacenia odszkodowania eks pracownikom. Sytuacja najwyraźniej nie spodobała się jednemu z większych sponsorów League of Legends, Alienware. Według Dot Esports producent laptopów zerwał współpracę z Riot Games właśnie przez wydarzenia związane z molestowaniem i obawie o wizerunek. Umowa pierwotnie obowiązywała do stycznia 2022 roku.

Alienware zrywa kontrakt z Riot Games po doniesieniach o molestowaniu, którego miał dopuścić się dyrektor generalny studia na byłej asystentce.

Alienware zrywa współpracę z twórcami League of Legends przez skandal związany z szefem Riot Games

Deweloperzy przyznali, że usunęli wszelkie reklamy produktów Alienware z wydarzeń w tym transmisji z League of Legends. Jednocześnie w oświadczeniu przyznano, iż firma to cenny partner biznesowy, z którym ekipa współpracowała od dwóch lat. Niestety nie mogą komentować szczegółów kontraktu ze względu na zapisy o poufności. Niewątpliwie jest to cios dla Riot Games, ponieważ współpraca dotyczyła nie tylko oficjalnych Mistrzostw Świata, ale też turniejów regionalnych np. LCS, LCK, LEC oraz LPL. Co ważne kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji przez producenta urządzeń odegrał wynik śledztwa przeprowadzonego w 2018 roku przez serwis Kotaku ujawniający liczne wykorzystywanie seksualne, rasizm czy szereg innych kontrowersyjnych zachowań pracowników studia. Alienware doszedł więc do wniosku, że partnerstwo z takim podmiotem nie przyniesie mu dobrych opinii.

Riot Games zamierza w przyszłości wydać grę MMORPG w uniwersum League of Legends i prace nad projektem niebawem przyspieszą na co wskazuje ogłoszenie o pracę, w którym firma szuka producentów, autorów gameplayu czy projektantów. Niestety nie wiemy dokładnie, o czym opowie tytuł, ale świat Runeterry jest na tyle bogaty, że z pewnością twórcom nie zabraknie pomysłów na ciekawą opowieść.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alienware zrywa współpracę z twórcami League of Legends przez skandal związany z szefem Riot Games

 0