Alio PTZ10xFHD - kamera do dużych sal konferencyjnych

Alio PTZ10xFHD - kamera do dużych sal konferencyjnych

Sytuacja na świecie spowodowana pandemią COVID-19 powoli się stabilizuje. Coraz więcej firm wraca do pracy biurowej, co oznacza, że wideokonferencje w dużych salach na nowo staną się porządkiem dziennym. W takich sytuacjach powinniśmy korzystać ze sprzętu oferującego nie tylko dużą funkcjonalność, ale również i wysoką jakość obrazu. Alio, polska marka oferująca kamery do wideokonferencji prezentuje nowy model - PTZ10xFHD. Sprzęt posiada mechanizm PTZ o zakresie ruchu 170 stopni w poziomie z 10-krotnym zoomem optycznym. Funkcje te sprawią, że z urządzenia można swobodnie korzystać w dużych salach konferencyjnych. Alio PTZ10xFHD rejestruje obraz w jakości Full HD 1920 x 1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przetwornika CMOS z 2,07 efektywnymi megapikselami. W kamerze Alio PTZ10xFHD znajdziemy funkcje, które pozwolą na swobodne korzystanie z urządzenia podczas wideo rozmów w dużych salach konferencyjnych. Przede wszystkim zastosowano tutaj mechanizm PTZ (Pan-Tillt-Zoom), który pozwala na regulację kamery w poziomie.

Alio, polska marka oferująca kamery do wideokonferencji prezentuje nowy model - PTZ10xFHD.

Alio PTZ10xFHD - kamera do dużych sal konferencyjnych

Maksymalny zakres ruchu kamery Alio PTZ10xFHD w poziomie wynosi 170 stopni. Dzięki temu możemy dowolnie sterować położeniem obiektywu. Dodatkowo model ten umożliwia przypisanie wielu ustawień pozycji kamery, którymi możemy sterować za pomocą dedykowanego przycisku umieszczonego na pilocie. W celu poprawienia jakości obrazu przy słabszym oświetleniu, w kamerze Alio PTZ10xFHD wykorzystano specjalne algorytmy redukcji szumów 2D i 3D. Są one odpowiedzialne za wysoką jakość, niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w sali konferencyjnej. Alio PTZ10xFHD ma10-krotny zoom optyczny, który umożliwi szybkie kadrowanie każdego uczestnika wideokonferencji. Funkcja ta pozwoli na przybliżanie kadru na poszczególną osobę w momencie, kiedy się wypowiada lub kierowanie obrazu na tablicę z prezentacją.

Wszystkimi funkcjami sterujemy za pomocą zdalnego pilota dołączanego do zestawu z PTZ10xFHD. z najpopularniejszymi aplikacjami do rozmów wideo. Urządzenie współpracuje z takimi programami jak: MS Teams, Skype, Sykpe4B, Zoom, TruConf, Meet i wiele innych. Kamera działa na zasadzie Plug&Play i obsługuje wiele formatów kodowania (264 AVC / H.264 SVC, MJPEG, YUY2), co gwarantuje płynność odtwarzania wideo. Obecność USB 2.0, co pozwala na podłączenie modelu z większością urządzeń właśnie z takim złączem. Alio PTZ10xFHD współpracuje z takimi systemami jak Windows, MacOS, Linux czy Chrome OS. Kamera Alio PTZ10xFHD jest już dostępna w sprzedaży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alio PTZ10xFHD - kamera do dużych sal konferencyjnych

 0