All Controler - graj jednym padem na wszystkich możliwych platformach

All Controler - graj jednym padem na wszystkich możliwych platformach

All Controller to najnowszy projekt na Kickstarterze, dzięki któremu będziemy mogli grać jednym padem na wszystkich platformach, od Xbox 360 przez iPhone'a po PS4 i Nintendo Switch.

Oczywiście można od razu zakwestionować ideę tego urządzenia - w końcu są różne przystawki i rozmaitego rodzaju metody chałupnicze. Ostatecznie jednak możliwość używania jednego akcesorium do komputerów z Windowsem, Linuxem, mac OS, smartfonów z iOS i Androidem, iPadów, konsol Xbox 360 / One, PS3 / 4, Wii / Wii U i Switcha jest - jakby nie patrzeć - niezwykle kusząca. Pad posiada aż 11 sterowników do USB (używa złącza micro-USB do ładowania i łączenia) i 7 do Bluetooth. Swoim designem przypomina nieco pada do Xbox One, lecz z ułożeniem analogowych gałek jak z kontrolerów Dualshock. W All Controllerze umieszczono dodatkowo mały wyświetlacz pomiędzy d-padem a głównymi przyciskami.

Portal Gizmodo właśnie otrzymał od producentów prototyp All Controller, a ich wrażenia były zaskakująco pozytywne.

Oprócz standardowych przycisków zgodnych ze złotym standardem padów Xbox One / PS4, znajdziemy także programowalne wiosełka. Ekranik LCD służy natomiast do przełączania się pomiędzy aktualnie używanym sprzętem do grania i nawiązywaniem z nim połączenia. To jednak nie wszystko - dzięki niemu możemy także zmienić całkowicie układ sterowania, a nawet ustawić różnego rodzaju cheaty i kody pod jeden przycisk. Niestety, aby skorzystać z  All Controller na konsolach Xbox oraz PlayStation, musimy używać kluczyka USB. Pozytywem jest natomiast fakt, że pad będzie kompatybilny także z urządzeniami, które jeszcze na rynku się nie ukazały. Twórcy All Controller potrzebują 75 tysięcy dolarów aby sfinalizować projekt, a kontroler ma ukazać się w marcu 2018. Jego cena to 110 USD.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: All Controler - graj jednym padem na wszystkich możliwych platformach

 0