Allegro Smart! będzie droższe. Firma zapowiada podwyżkę

Allegro Smart! będzie droższe. Firma zapowiada podwyżkę

Osoby korzystające z usługi Allegro Smart! muszą szykować się na podwyżkę ceny, która nastąpi w najbliższej przyszłości. Chodzi jednak o miesięczną subskrypcję, cena rocznego planu pozostanie bez zmian.

Allegro zwiększa cenę abonamentu Smart!

Allegro zapowiedziało podwyżkę ceny miesięcznego abonamentu Smart!, która wzrośnie od 16 października o 4 złote z 10,99 do 14,99 zł. Co istotne platforma nie przedłuży automatycznie subskrypcji z wyższą ceną klientom korzystającym z opcji automatycznego odnawiania usługi. W komunikacie napisano, iż użytkownicy po wprowadzeniu zmian będą mogli przedłużyć Allegro Smart! samodzielnie. Warto zaznaczyć, iż podwyżka dotyczy jedynie miesięcznego planu, z kolei roczny wariant zostaje bez zmian i nadal będziemy płacić za niego 59,90 PLN. Nie stanowi to zaskoczenia, bowiem roczna opcja podrożała w drugiej połowie 2022 roku (przed zmianą płacono 49 złotych).

Allegro podniosło cenę miesięcznego planu Smart!, za który będzie trzeba zapłacić 14,99 zł zamiast 10,99 złotych.

Allegro Smart! podniesie cenę miesięcznego abonamentu
 

To niejedyne zmiany w Allegro Smart!. Kolejna obejmuje dolny limit zakupów od jednego sprzedawcy, w ramach której użytkownik może skorzystać z darmowej dostawy. Przy dostawach do punktów odbioru oraz paczkomatów granicę zwiększono z 40 do 45 złotych, a jeżeli chodzi o przesyłki kurierskie limit wynosi 65 zł (poprzednio 40 złotych).

Warto przypomnieć, że w drugiej połowie 2022 r. podniesiono cenę Allegro Smart! Student z 39 do 49,90 PLN. Po ogłoszeniu podwyżek w zeszłym roku wielu abonentów przedłużyło usługę o rok, płacąc jeszcze starą cenę. Wydaje się, że roczny plan jest popularniejszy od miesięcznego wariantu, więc obecnie zapowiedziany wzrost dotknie raczej niewielki procent osób korzystających ze Smarta!.

Allegro nie podaje ilu ludzi korzysta z abonamentu. Sama firma według danych z marca 2023 r. w ubiegłym roku wygenerowała 2 mld zł przychodów, zaś zysk netto jednostki wyniósł w czwartym kwartale prawie 180 mln zł. W pierwszym kwartale bieżącego roku przedsiębiorstwo odnotowało wzrost wolumenu sprzedaży GMV w wysokości 14 proc. rok do roku o wartości 12,34 mld zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Allegro Smart! będzie droższe. Firma zapowiada podwyżkę

 0