Alphacool Eiswolf 2 AIO - chłodzenie wodne dla kart graficznych

Alphacool Eiswolf 2 AIO - chłodzenie wodne dla kart graficznych

Alphacool przedstawia pierwsze chłodzenie AIO dla kart graficznych typu "full cover". Eiswolf 2 GPU AIO łączy w sobie zalety chłodzenia wodnego DIY z prostotą montażu i obsługi zestawu all-in-one. Zestaw Eiswolf 2 został wyposażony w pompę DC-LT 2, w której zastosowano nową elektronikę sterującą i w porównaniu do poprzedniego modelu, jest między innymi znacznie cichsza w pracy. Miedziana chłodnica to NexXxoS ST30 240 mm, jedna z najpopularniejszych chłodnic DIY na rynku, którą w tym przypadku sparowano do pracy z wentylatorami Alphacool Aurora Lux Pro 120 mm. Wentylatory posiadają zarządzalne podświetlenie RGB 5 V. Diody LED są również zamontowane w chłodnicy, podświetlając logo producenta.

Alphacool wprowadza zestaw chłodzenia wodnego Eiswolf 2 dla GPU, który łączy prostotę AIO z wydajnością DIY.

Co ciekawe, producent w zestawie AIO zdecydował się wykorzystać blok GPU Eisblock Aurora, który Alphacool normalnie oferuje użytkownikom tworzącym niestandardowe pętle DIY. Jedyna różnica polega na tym, że przyłącza zostały zastąpione mało rzucającą się w oczy pomopą Oznacza to, że Alphacool może zaoferować podobne rozwiązania dla wielu modeli kart graficznych, dla których dostępne są customowe bloki wodne i wydać je w formie zestawu  Eiswolf 2. Dzięki temu użytkownik otrzymuje zestaw AIO, który oferuje wydajność chłodzenia na poziomie niestandardowej pętli, a nie wymaga od użytkownika zbyt wiele zaangażowania w montażu.

Nowa pompa zajmuje tylko około 5 mm więcej miejsca na szerokość. Co istotne zestaw Eiswolf 2 można rozbudowywać dzięki szybkozłączkom, jak również można go podłączyć do wszystkich istniejących rozwiązań AIO i wstępnie napełnionych systemów Alphacool. Kompatybilność z innymi produktami Alphacool obejmuje m.in. systemy Eisbaer AIO o wszystkie wstępnie napełnione chłodnice. Zestawy trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie około 880 zł i są kompatybilne z następującymi kartami:

  • AMD RX 5700 wersja referencyjna
  • AMD RX 5700XT wersja referencyjna
  • NVIDIA GeForce RTX 2080TI FE
  • NVIDIA GeForce RTX 2070 FE
  • NVIDIA GeForce RTX 2080 Super FE
  • NVIDIA GeForce RTX 2070 Super FE

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alphacool Eiswolf 2 AIO - chłodzenie wodne dla kart graficznych

 0