Amazon Echo przeczyta Ci 60 tysięcy przepisów kulinarnych

Amazon Echo przeczyta Ci 60 tysięcy przepisów kulinarnych

Smart-głośniki to bardzo popularny ostatnio w branży technologicznej temat. Amazon wydało już jakiś czas temu swoje Amazon Echo, napędzane Sztuczną Inteligencją, zwaną Alexa, a niedawno zrobiło to także Google z Google Home. Ich zestawy wirtualnych umiejętności są nieustannie poszerzane, a od dzisiaj Amazon Echo potrafi także…czytać przepisy kulinarne.

Gotuj z Amazon Echo

Dzięki tej umiejętności od Allrecipes będziemy mieć dostęp do 60,000 przepisów, a także liczyć na rekomendacje ciekawych pomysłów na danie dnia. Jakby tego było mało, użytkownicy Amazon Echo mogą podać listę aktualnie posiadanych składników i zapytać się, co można z nimi stworzyć. Dodatkowo, Alexa może zaproponować nam szybkie danie bądź powiedzieć nam konkretnie w jakiej ilości musimy użyć danego składnika. W trakcie gotowania możemy pauzować, powtarzać czy przeskakiwać do przodu poszczególne kroki.

Z tej funkcjonalności można korzystać nie tylko na Amazon Echo, lecz także innych urządzeń korzystających z "umiejętności" Alexy (np. Fire TV). Na pewno pomysł ten docenią ludzie, którzy nie chcieliby brudzić w trakcie gotowania innego urządzenia, ani odrywać rąk, a zamiast tego skupić się na przygotowywaniu posiłku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon Echo przeczyta Ci 60 tysięcy przepisów kulinarnych

 0