Amazon Game Studios rezygnuje z Crucible. Gra ląduje w koszu

Amazon Game Studios rezygnuje z Crucible. Gra ląduje w koszu

W maju tego roku zadebiutowała pierwsza strzelanka Amazon Game Studios o nazwie Crucible. Chociaż produkcja z premierą wstrzeliła się w moment tzw. lockdawnu spowodowanego pandemią koronawirusa, to nie udało jej się zdobyć wielkiego grona miłośników. Niewielkie zainteresowanie ze strony społeczności graczy zmusiło twórców do wykonania kilku kroków wstecz i zmiany czegoś, co pierwotnie było pełnoprawną produkcją na zamkniętą wersję beta, która miała doczekać się jeszcze wielu zmian i poprawek. Niestety, nie udało się. Amazon Game Studios oficjalnie poinformowało za pośrednictwem swojego bloga, że Crucible zostaje porzucone. Gra ląduje w koszu i nie będzie dalej rozwijana. Serwery przestały już działać i wszyscy gracze, którzy zdecydowali się na zakup, otrzymają zwrot pieniędzy.

Amazon Game Studios oficjalnie porzuca grę Crucible. Tytuł ląduje w koszu, a serwery przestały już działać.

Crucible

Z wpisu na oficjalnym blogu dowiadujemy się, że twórcy wprowadzili niemal wszystkie zmiany i poprawki, jakie były planowane. Wyjątek stanowią customowe gry, ale te miały zostać dodane w ciągu kilku najbliższych dni. Gra ponownie trafiła pod ocenę graczy i ta nie była zbyt przychylna. To zmusiło zespół do podjęcia trudnej decyzji o porzuceniu Crucible i skupieniu się na innych produkcjach Amazon Game Studios. Cały zespół zostaje przeniesiony do pracy nad nadchodzącą grą New World, która ma zadebiutować w 2021 roku. Przypomnę, że jest to gra MMORPG, której akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji XVII wieku. Charakterystycznym elementem rozgrywki ma być możliwość uprawiania ziemi, pozyskiwania materiałów ze zwierząt i roślin, a także budowania domów oraz całych osad.

Porzucenie gry zaledwie kilka miesięcy po oficjalnej premierze pokazuje, jak wielką wpadką okazało się Crucible. Pomimo tego nie jest to ani pierwsza, ani tym bardziej ostatnia sytuacja tego typu w świecie gier. Jednym z ostatnich przykładów jest Anthem, które oficjalnie może i nie zostało porzucone, ale na ten moment tak naprawdę nie wiadomo, co dzieje się z produkcją Electronic Arts. To samo tyczy się karcianki Valve - Artifact. Z drugiej strony wiele gier ostatecznie udało się uratować, jak chociażby pierwsze The DivisonNo Man's Sky czy też Final Fantasy XIV, które w pewnym momencie zostało wycofane ze sprzedaży, aby twórcy w spokoju mogli pracować nad poprawkami. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon Game Studios rezygnuje z Crucible. Gra ląduje w koszu

 0