Amazon Games otwiera nowe studio na bazie twórców Rainbow Six Siege

Amazon Games otwiera nowe studio na bazie twórców Rainbow Six Siege

Aż trudno uwierzyć, że Amazon Games powstało już 2012 roku, tym bardziej że przez ten czas doczekaliśmy się zaledwie jednej premiery gry od Amazonu, która swoją drogą została błyskawicznie skasowana (mowa oczywiście o strzelance Crucible). Przeszło osiem lat działalności wydaje się wystarczającym czasem, by wypuścić na rynek jakieś ciekawe produkcje, szczególnie że gamingowy dział amerykańskiego giganta składał się dotychczas się z trzech studiów. Być może jednak teraz pójdzie nieco szybciej, gdyż Amazon Games doczekało się właśnie kolejnej ekipy. Firma ogłosiła otwarcie czwartego studia, które znajduje się w Montrealu w Kanadzie. To dołącza do już aktywnych zespołów w Seattle, Orange County i San Diego. Studio właśnie przeprowadza nabór pracowników, ale w jego szeregach już nie brakuje doświadczonych deweloperów. 

Amazon Games doczekało się właśnie kolejnej ekipy. Firma ogłosiła otwarcie czwartego studia, które znajduje się w Montrealu.

Amazon Games doczekało się właśnie kolejnej ekipy. Firma ogłosiła otwarcie czwartego studia, które znajduje się w Montrealu.

New World

Wśród założycieli studia znajduje się główny zespół odpowiedzialny za Rainbow Six Siege. Były kierownik techniczny w Ubisoft, Luc Bouchard, jest nowym szefem produkcji. Amazon pozyskał dyrektora artystycznego Siege, Xaviera Marquisa, na stanowisko dyrektora kreatywnego. Alexandre Remy, który był dyrektorem marki i e-sportu w Rainbow Six, jest szefem produktu Amazon Games Montreal. Dyrektor ds. przerywników i oskryptowanych wydarzeń, Romain Rimokh, będzie dyrektorem treści studia. Amazon twierdzi, że pierwszym projektem zespołu będzie nienazwany „tytuł online dla wielu graczy oparty na nowej marce”. „Bogate źródło kreatywnych talentów w Montrealu będzie cennym zasobem, ponieważ będziemy dalej rozbudowywać nasze zespoły” - powiedział Christoph Hartmann, wiceprezes Amazon Games. „Wysoko wykwalifikowany i doświadczony zespół w naszym nowym studiu w Montrealu podziela nasze zaangażowanie w tworzeniu najlepszych w swojej klasie gier online i wnosi bogactwo wiedzy i pasji do budowania głębokich, skupionych na społeczności doświadczeń dla wielu graczy”.

Jak dotychczas, Amazon Games nie miało szczęścia co do własnych gier. W 2016 roku ogłosiło, że trwają prace nad trzema grami - Breakaway, Crucible i New World. Breakaway został skasowany w 2018 roku, zanim w ogóle został wydany. Free-to-play Crucible wystartował w maju zeszłego roku, ale z powodu złych recenzji i chłodnego przyjęcia ze strony graczy Amazon wycofał go do zamkniętej wersji beta, a następnie anulował. New World, czyli MMO z otwartym światem, było już kilkukrotnie opóźnianie, ale jego premiera jest zaplanowana w tym roku. Amazon Games ma nadzieję, że z weteranami dewelopingu u sterów nowego studia, odmienią tę nie najlepszą passę. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon Games otwiera nowe studio na bazie twórców Rainbow Six Siege

 0