Amazon i Bethesda zapowiadają serial oparty o gry Fallout

Amazon i Bethesda zapowiadają serial oparty o gry Fallout

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Fallouta, ale również postapokaliptycznych klimatów, ponieważ Amazon postanowił nawiązać współpracę z Bethesdą i przygotować serial bazujący na tej niezwykle popularnej serii gier. Obie firmy potwierdziły tę informację za pośrednictwem Twittera, a Bethesda zdradziła także, że telewizyjną adaptacją Fallouta zajmują się twórcy serialu Westworld, czyli Jonathan Nolan, Lisa Joy i Athena Wickham, a za produkcję odpowiadać będzie ich przedsiębiorstwo Kilter Films. Nad całością czuwać ma zaś Todd Howard z Bethesdy, który upewniać będzie się, że serial jest zgodny z duchem Fallouta. „Przeszło dekadę szukaliśmy sposobów na przeniesienie Fallouta na ekrany. Jak tylko porozmawiałem z Jonathanem i Lisą kilka lat temu, jasne było, że są to osoby, które się do tego nadają. Jesteśmy ogromnymi fanami ich pracy i nie możemy być bardziej podekscytowani pracą z nimi oraz Amazon Studios” - stwierdził Todd Howard.

Amazon postanowił nawiązać współpracę z Bethesdą i przygotować serial bazujący na niezwykle popularnej serii gier Fallout.

Tym samym Howard potwierdził, że Bethesda od dłuższego czasu nosiła się z przeniesieniem tej marki na film lub serial i trudno się to dziwić, biorąc pod uwagę jej popularność, ale również potencjał fabularny. Jak na razie twórcy serialu nie chcą zdradzać żadnych szczegółów, choćby odnośnie aktorów, którzy wcielą się w główne role czy też scenariusza lub miejsca akcji (warto przypomnieć, że gry rozgrywały się już w Waszyngtonie, Bostonie, na Zachodnim Wybrzeżu czy w Zachodniej Wirginii). „Fallout to jedna z najwspanialszych serii gier w historii. Każdy rozdział tej szaleńczo pomysłowej historii kosztował nas niezliczoną ilość godzin, które mogliśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy więc niezmiernie podekscytowani współpracą z Toddem Howardem i resztą genialnych szaleńców z Bethesdy, aby ożywić ten ogromny, przewrotny i mrocznie zabawny świat z Amazon Studios" - powiedzieli Jonathan Nolan i Lisa Joy.

Wygląda więc na to, że serialowy Fallout nie będzie zbyt mroczny i twórcy chcą wpleść tu sporo humoru (od którego gry, w szczególności te nowsze, także nie stronią). Produkcja wydaje się być w dobrych rękach, ponieważ Jonathan Nolan to uznany scenarzysta, znany choćby ze współpracy ze swoim bratem Christopherem Nolanem, z którym napisał scenariusze między innymi do takich filmów jak: Memento, Prestiż czy Mroczny rycerz, a na koncie ma także Impersonalni czy właśnie Westworld. Co więcej, Amazon jest w stanie zapewnić budżet nie tylko na dobrych aktorów, ale przede wszystkim na produkcje, dzięki czemu serial będzie dobrze się prezentował od strony wizualnej. Czekamy zatem na konkrety, bo na chwilę obecną nie wiemy nawet, kiedy możemy spodziewać się debiutu Fallouta na Amazon Prime Video.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon i Bethesda zapowiadają serial oparty o gry Fallout

 0