Amazon może pracować nad własną przeglądarką internetową

Amazon może pracować nad własną przeglądarką internetową

Już wkrótce Amazon może wejść na rynek przeglądarek internetowych i dołączyć do takich gigantów jak Google Chrome czy Microsoft Edge. Źródłem takiego planu jest ankieta wysłana do użytkowników serwisu.

Czy w przyszłości dostaniemy przeglądarkę od internetowego giganta Amazona? Obecnie nie ma ku temu konkretnych przesłanek, aczkolwiek nic nie jest wykluczone. Platforma wysłała do wybranych osób ankietę, w której zapytała, co sądzą o pomyśle wypuszczenia jej przeglądarki internetowej. W odpowiedzi ankietowani mają wskazać funkcje, o których chcieliby wiedzieć najwięcej przed udostępnieniem programu. „Chcemy zrozumieć, co nasi klienci cenią w obecnych przeglądarkach internetowych, w jaki sposób ich zdaniem te przeglądarki mogłyby zostać udoskonalone. Wypełniając ankietę, przyczynisz się do rozwijania innowacji poprawiających doświadczenia płynące z przeglądania sieci milionom ludzi z całego świata” - głosi ankieta Amazona.

Amazon może pracować nad własną przeglądarką internetową, która traf m.in. na desktopy.

Wydaje się, że Amazon zastanawia się nad własną przeglądarką internetową i taka sugestia pojawia się w czasie, gdy branża reklamowa przygotowuje się na zmiany, ponieważ Google zamierza wyeliminować pliki cookie zewnętrznych firm w Chrome, najpopularniejszej przeglądarce na świecie, co ograniczyłoby jeden z głównych sposobów, w jaki korporacje śledzą konsumentów pod kątem reklam. Większość klientów nie myśli o Amazonie jako platformie reklamowej, aczkolwiek platforma generuje krocie z marketingu. Dział reklamy Amazona zarobił prawie 38 miliardów dolarów w 2022 roku.

Częścią tego, co sprawia, że Amazon pozostaje tak atrakcyjny dla marketerów, jest fakt, że firma posiada skarbnicę danych o tym, co konsumenci kupują i jakie są ich nawyki zakupowe. Co warto zaznaczyć, nie byłoby to pierwsze podejście giganta do stworzenia własnej przeglądarki internetowej. W listopadzie 2011 roku zadebiutował bowiem Amazon Silk, czyli przeglądarka dostępna na kompatybilnych urządzeniach Fire Tablet, Fire TV i Echo. Nowa aplikacja byłaby jednak inna, bo zadebiutowałaby na desktopach i konkurowałaby z Google Chrome czy Microsoft Edge.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon może pracować nad własną przeglądarką internetową

 0