Amazon, Netflix i ważne studia filmowe łączą siły, by usunąć piracki serwis

Amazon, Netflix i ważne studia filmowe łączą siły, by usunąć piracki serwis

Jeżeli myślicie, że publikacja nielegalnych treści ograniczała się tylko do takich witryn jak The Pirate Bay, to jesteście w ogromnym błędzie zaś wspólna walka największych producentów w branży filmowej jest tego idealnym przykładem. 

Amazon, Netflix oraz inne wiodące studia filmowe połączyły siły, by na drodze sądowej doprowadzić do usunięcia z internetu serwisu Set TV. Jest to platforma oferująca odpłatne przesyłanie treści multimedialnych w formie strumieniowej i według większości osób stanowi zatokę dla wszelkiej maści piratów. Jeżeli kogoś nie przekonują wspomniane oskarżenia o propagowanie zakazanych treści, to koronnym dowodem okazuje się fakt, iż na stronie znajdziemy filmy dostępne wyłącznie w kinach, telewizji, czy Netflixie oraz Amazonie. Jeśli zarzuty okażą się prawdziwe, część ludzi działających po złej stronie mocy może uznać, iż bogata oferta Set TV jest rzeczywiście warta tej stałej miesięcznej opłaty sięgającej około 20 dolarów.

Netflix, Amazon oraz największe studia filmowe nawiązały współpracę mającą na celu zlikwidowanie jednego z serwisów pirackich

Co istotne zarzuty wobec rzeczonej firmy nie ograniczają się wyłącznie do publicznego udostępniania objętych ochroną materiałów, lecz również płacenia za publikowanie o nich przychylnych postów w sieci. Powód twierdzi, że sponsorowane teksty zdołały dotrzeć już do dziesiątek potencjalnych klientów. Oczywiście sprawy sądowe mogą trwać miesiącami, a nawet latami nim zostaną rozstrzygnięte. Dodatkowo trzeba udowodnić pozwanym zarzucane im czyny, chociaż w tym przypadku, jeżeli za robotę zabierają się rekiny filmowego biznesu raczej nie będzie, to trudne. Notabene takie serwisy są ostatnimi czasy istną plagą w internecie i bardzo dobrze, że ktoś dąży do ich stopniowej likwidacji. Jeśli ktoś chce sobie obejrzeć konkretny materiał, powinien za niego zapłacić, ale u legalnego źródła.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon, Netflix i ważne studia filmowe łączą siły, by usunąć piracki serwis

 0