Amazon oficjalnie ogłasza polską wersję Amazon.pl. Allegro będzie miało poważną konkurencję

Amazon oficjalnie ogłasza polską wersję Amazon.pl. Allegro będzie miało poważną konkurencję

Ku uciesze wielu miłośników zakupów internetowych, Amazon poinformował, że wreszcie rozpoczęto prace nad uruchomieniem polskiej wersji platformy - Amazon.pl. Serwis będzie konkurować bezpośrednio z Allegro.pl, a pojawienie się giganta na lokalnym rynku było zapowiadane już od lat, choć pogłoski nasiliły się w ostatnich tygodniach. Polacy mogli oczywiście dokonywać zakupów w europejskich wersjach platformy, wybierając przeważnie stronę niemiecką, jednak teraz zarówno kupujący, jak i sprzedający, będą mieli znacznie ułatwione zadanie. Niemieckojęzyczna witryna oferowała co prawda spolszczenie, jednak nie było ono całkowite, pojawiały się błędy i nie można było kupować od naszych lokalnych sprzedawców. Dodatkowo niektóre towary nie były dostarczane do Polski, jak również nie kwalifikowaliśmy się do programu Prime.

Amazon.pl - już wkrótce pod tym adresem będziemy mogli korzystać z lokalnej wersji serwisu. Amazon to potężny gracz, który może zagrozić monopolowi Allegro.

Teraz polscy przedsiębiorcy mogą już planować sprzedaż za pośrednictwem polskiego oddziału Amazon i rejestrować swoje konta na sell.amazon.pl, oczekując na uruchomienie platformy. Dzięki nowej ofercie, polscy sprzedawcy będą mogli łatwo dotrzeć do klientów całej sieci Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i obszarach. Obecnie ponad połowa sprzedaży na Amazon pochodzi właśnie od zewnętrznych sprzedawców, z czego 1,7 miliona to małe i średnie firmy, a 200000 przedsiębiorców przekroczyło 100000 dolarów wartości sprzedaży w 2019 roku. Amazon inwestuje rocznie miliardy dolarów w infrastrukturę, narzędzia i usługi, które umożliwiają małym i średnim firmom skuteczną sprzedaż swoich produktów online - mówi komunikat prasowy.

Wejście Amazon na nasz rynek było niemal pewne, gdy w listopadzie pojawiły się doniesienia o rozszerzeniu współpracy między platformą sprzedażową, a InPost. W efekcie przesyłki z niemieckiego Amazona mogą być dostarczane do paczkomatów. Amazon jest obecny w Polsce od 2014 roku choćby pod postacią centrów dystrybucyjnych. Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła w 2020 roku, że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem. "Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok" - powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon oficjalnie ogłasza polską wersję Amazon.pl. Allegro będzie miało poważną konkurencję

 0