Amazon oficjalnie wystartował w Polsce

Amazon oficjalnie wystartował w Polsce

Amazon kazał nam bardzo długo (ciekawe, czy nie za długo) czekać na oficjalny debiut na polskim rynku, ale w końcu się go doczekaliśmy. Właśnie ruszyła polska domena Amazona i tym samym konsumenci w kraju nad Wisłą nie muszą już zamawiać produktów z niemieckiej strony sklepu (lub innych krajów). Nie da się jednak ukryć, że Amazon wchodzi do naszego kraju w momencie, kiedy bardzo mocną pozycję mają na nim już tacy giganci jak Allegro czy chiński Aliexpress, dlatego też eksperci są zgodni, że amerykański sklep może mięć naprawdę ciężko w Polsce, choć wszystko oczywiście zależeć będzie od oferty i jakości oferowanych usług. 

Właśnie ruszyła polska domena Amazona i tym samym konsumenci w kraju nad Wisłą nie muszą już zamawiać produktów z niemieckiej strony sklepu.

Wydaje się, że największe powody do obaw może mieć tu Allegro, którego ceny aukcji pikowały już w momencie, kiedy oficjalnie potwierdzono wejście Amazona do Polski. Trzeba jednak pamiętać, że najpopularniejszy w naszym kraju serwis aukcyjny skupia już ponad 130 tys. sprzedawców i jak podkreślają eksperci, z którymi rozmawiał serwis money.pl, pomimo efektu świeżości, dla wielu Polaków to Allegro pozostanie pierwszym wyborem. Przewagą Allegro jest także niższa prowizja pobierana od sprzedawców. Niemniej jednak, dzięki wejściu Amazona do Polski, otwiera się nowy rynek dla sprzedawców, którzy jak dotąd nie oferowali swoich produktów w naszym kraju.

Poza tym większa konkurencja zawsze przynosi korzyści dla konsumentów, gdyż wymusza nieustanne poprawianie swoich usług, oferty i obsługi przez rywalizujące podmioty. Dodatkowo Amazon słynie z dużych wyprzedaży, w ramach których klienci mogą zakupić towary po naprawdę korzystnych cenach. Trzeba też pamiętać, że to dopiero początki amerykańskiego giganta w naszym kraju, dlatego też polska strona wydaje się okrojona pod względem funkcjonalności, a oferta nie tak bogata, jak np. w niemieckim oddziale sklepu. Oby więc Amazon nie odbił się od polskiego rynku, jak swego czasu eBay i rzeczywiście stał się realną konkurencją dla Allegro i Aliexpress, które Polacy pokochali. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon oficjalnie wystartował w Polsce

 0