Amazon podobno chce powalczyć z Google Stadia i Microsoft xCloud

Amazon podobno chce powalczyć z Google Stadia i Microsoft xCloud

Zdaje się, że na rynku platform streamujących gry w przyszłym roku może zrobić się naprawdę tłoczno, a to za sprawą technologicznych gigantów. Google właśnie wystartowało ze Stadią i choć początek usługi nie należy może do najbardziej udanych, to zakładać można, że ta w przyszłym roku rozwinie skrzydła. Microsoft szykuje zaś alternatywę w postaci xCloud, którego odbywające się właśnie testy wyglądają bardzo imponująco, a według najnowszych doniesień powalczyć może z nimi jeszcze jeden amerykański potentat rynku technologicznego. Mowa tu o Amazonie, który podobno także chce nam udostępnić serwis, w ramach którego będziemy kupować/wypożyczać i grać w gry w chmurze bez konieczności posiadania gamingowego hardware’u w domu.

Amazonie podobno także chce nam udostępnić serwis, w ramach którego będziemy kupować/wypożyczać i grać w gry w chmurze.

   

Do streamowania gier nie potrzebujemy drogiej konsoli czy komputera i wystarczy nam przyzwoite połączenie z internetem, by cieszyć się najnowszymi produkcjami na wysokich ustawieniach z poziomu naszego laptopa, telewizora smart TV, telefonu czy tabletu. Jak jednak pokazał przypadek Google Stadia, musimy liczyć się tu z pewnymi niedogodnościami (np. większym lub mniejszym input lagiem), ale mimo wszystko dla wielu osób jest to bardzo kuszące rozwiązanie. W ostatnim czasie pojawiły się przecieki sugerujące stworzenie konkurencji dla Stadii przez Valve, a teraz docierają do nas plotki na temat konkurenta ze strony Amazonu. Portal Cnet, który podaje te informacje, nie zdradza swojego źródła, ale podobno gigant Jeffa Bezosa pracuje w pocie czoła nad usługą grania w chmurze podobną do Stadii i w przyszłym roku doczekać mamy się pełnoprawnej zapowiedzi tej platformy.

Do prac nad platformą Amazon podobno podebrał nawet nieco talentów od Microsoftu i trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że gigant z Redmond także ma spore osiągnięcia na tym polu (patrz projekt xCloud). Niestety, na chwilę obecną nie poznaliśmy żadnych szczegółów technicznych odnośnie serwisu Amazonu. Nie wiemy więc, jak wyglądać będzie jego model biznesowy (stały abonament, prowizje od sprzedaży gier czy może oba elementy jak w Stadia) oraz jakie gry będą wspierane, w związku z czym trudno wyrokować ewentualny sukces lub porażkę tego pomysłu. Nie wiadomo również, kiedy konkretnie oczekiwać mamy zapowiedzi streamingu gier od Amazonu, ale liczymy na to, że nastąpi to relatywnie szybkie, a nie np. za rok.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon podobno chce powalczyć z Google Stadia i Microsoft xCloud

 0