Amazon Prime Gaming prezentuje nowy zestaw gier do odebrania za darmo

Amazon Prime Gaming prezentuje nowy zestaw gier do odebrania za darmo

Amazon sprawił subskrybentom Prime Gaming niespodziankę udostępniając świetny zestaw gier złożony m.in. z Prey (2017) oraz Baldur’s Gate II: Enhanced Edition. Produkcje nie zostaną dodane na platformę jednego dnia, tylko będą pojawiać się z odstępem czasowym. Pierwsza jest już dostępna.

Prime Gaming z solidnym pakietem darmowych gier

Amazon Prime Gaming ujawnił, że w najbliższym czasie udostępni za darmo cztery świetne gry, z czego pierwszy tytuł jest już dostępny w serwisie. Chodzi o Prey, wersję z 2017 roku, za której powstanie odpowiada Arkane Studios (tak są to ojcowie Redfall, czyli jednej z największych porażek 2023 roku). W grze budzimy się w 2032 roku na pokładzie stacji kosmicznej Talos I, jako kluczowy obiekt doświadczalny eksperymentu mającego raz na zawsze odmienić los ludzkości. Nie wszystko idzie zgodnie z planem, bowiem lokację atakują i przejmują wrogo nastawieni kosmici. Nadrzędnym celem pozostaje przetrwanie, ale przy okazji musimy odkryć tajemnice stacji kosmicznej i własnej przeszłości. Prey to strzelanka z perspektywy pierwszoosobowej. Grę odbierzemy w formie klucza na GOG.

Prime Gaming udostępnił grę Prey (2017), a w kolejnych tygodniach dostaniemy m.in. Baldur’s Gate II: Enhanced Edition i STAR WARS: The Force Unleashed.

Kolejną propozycją jest Baldur’s Gate II: Enhanced Edition, którego starszym graczom przedstawiać nie trzeba. W tym przypadku mamy do czynienia z odświeżoną edycją kultowej produkcji wydaną w 2013 roku, przygotowaną przez Overhaul Games. Deweloperzy poprawili oprawę graficzną, w tym podnieśli rozdzielczość, a także ulepszyli konkretne tekstury, efekty specjalne oraz zrezygnowali z ekranów ładowania. Sama historia nie została zmieniona i nadal ma miejsce po wydarzeniach z pierwszej części. Główny bohater wraz z towarzyszami zostaje porwany przez szalonego maga, Irenicusa, który chce wykorzystać drzemiącą w nich moc do własnych celów. Tytuł będzie dostępny na platformie Amazon Games od 27 czerwca.

Shovel Knight: Showdown, który trafi do Prime Gaming 6 lipca to rozszerzenie podstawki Shovel Knight, które w przeciwieństwie do poprzedniczki nie jest połączeniem RPG z platformówką tylko krzyżówką bijatyki z platformówką. Jest to klasyczna bijatyka 2D z opcją grania samemu lub z innymi maksymalnie 4 graczami.

STAR WARS: The Force Unleashed to jedna z nielicznych udanych gier z uniwersum Gwiezdnych wojen, choć też niewybitna. Stworzona przez LucasArts przy współpracy z innymi producentami w zależności od platformy sprzętowej. Historia opowiada o uczniu mrocznego Dartha Vadera, który wraz ze swym mistrzem próbuje rozprzestrzeniać ciemną moc w galaktyce, odwiedzając różne miejsca. Protagonista posługuje się mieczami świetlnymi, choć wraz z rozwojem opowieści dysponujemy coraz większą mocą, zbliżając się do samego Vadera. Gra zostanie udostępniona od 10 lipca.

Jak widzimy Prime Gaming przygotował mocny zestaw, aczkolwiek zapewne znajdą się osoby, którym nie przypadnie do gustu. Szkoda jedynie, że większość produkcji aktywujemy na platformie Amazon Games.

Gry do odebrania za darmo w Prime Gaming:

  • Prey (GOG) – dostępny
  • Baldur’s Gate II: Enhanced Edition (Amazon Games) – od 27 czerwca
  • Shovel Knight: Showdown (Amazon Games) – od 6 lipca
  • STAR WARS: The Force Unleashed (Amazon Games) – od 10 lipca
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon Prime Gaming prezentuje nowy zestaw gier do odebrania za darmo

 0