Amazon przedwcześnie ujawnia obudowę Corsair 4000D Airflow

Amazon przedwcześnie ujawnia obudowę Corsair 4000D Airflow

Wygląda na to, że Corsair przygotowuje nową, interesującą obudowę PC nazwaną Corsair 4000D Airflow ATX Mid-tower. Z pozoru obudowa wygląda jak produkt klasy premium, ale amerykański Amazon uruchomił zamówienia przedpremierowe, wyceniając produkt na 80 USD. Oficjalna data premiery według sklepu ma przypadać na 15 września tego roku. Amazon wystawił również inne wersje kolorystyczne oraz funkcjonalne nowej linii obudów, jednak szybko zostały one zdjęte, co sugeruje przedwczesne ujawnienie produktów. Obudowa wyraźnie wzoruje się na modelu premium Obsidian, jednak w środku Corsair 4000D Airflow ATX znajdzie się nowy system zarządzania kablami "RapidRoute".
RapidRoute to w zasadzie preinstalowany system zarządzania kablami, który pozwala prowadzić przewody wzdłuż centralnego metalowego wspornika i przypinać je rzepami z logo Corsair. Ponadto pod wspornikiem płyty głównej znajduje się 25 mm prześwitu, aby uprościć utrzymanie porządku w obudowie.

Corsair 4000D Airflow to przykład nowej serii produktów 4000D, które już w połowie września trafią do sprzedaży. Jeśli informacje są prawdziwe, to obudowy będą sprzedawane w przystępnej cenie około 80 USD.

Corsair 4000D Airflow ATX będzie oferować sporo ciekawych rozwiązań, a przynajmniej tak wynika z ofert Amazonu. Należy jednak pamiętać, że ewidentnie ktoś przedwcześnie ujawnił obudowy, więc nie możemy mieć całkowitej pewności co do specyfikacji.  Corsair 4000D oferuje miejsce na maksymalnie 3 wentylatory 120 mm z przodu oraz 2 wentylatory do 140mm na górze. Z tyłu znajduje się wentylator 120mm. W sumie można zamontować do 6 x 120 mm lub 4 x 140 mm wentylatorów chłodzących, wraz z dodatkowymi chłodnicami zestawów AIO, w tym 360 mm z przodu i 280 mm u góry. 

Kartę graficzną można zamontować pionowo, aby lepiej wyeksponować jej wentylatory RGB. Opis o tym nie wspomina, ale na zdjęciach widoczne są wsporniki dla co najmniej 4 dysków twardych. Górny panel oferuje  przycisk zasilania, port USB 3.0, port USB 3.1 typu C, gniazdo audio i przycisk reset. Fabrycznie zamontowane są 2 wentylatory Corsair AirGuide 120mm - jeden z przodu i jeden z tyłu, a przynajmniej tak wynika ze zdjęć. Waga konstrukcji to 7,8 kg, wymiary 452 x 230 x 466 mm. Obudowa powinna być dostępna w połowie września, w różnych kolorach / wykończeniach, kosztując około 80 USD.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon przedwcześnie ujawnia obudowę Corsair 4000D Airflow

 0