Amazon przeprowadzi zwolnienia w dziale gier

Amazon przeprowadzi zwolnienia w dziale gier

Amazon to kolejna firma, która zwalnia pracowników. Tym razem redukcja etatów obejmie dział gamingowy, a ze stanowiskami ma pożegnać się prawie 200 osób.

Amazon przeprowadzi zwolnienia w dziale gier

Amazon zwolni 180 pracowników zatrudnionych w dziale odpowiedzialnym za segment gier. Firma potwierdziła drugą rundę cięć w dziale w tym roku po tym, jak Aftermath poinformował, że zamyka swój kanał Crown Twitch i zespół Game Growth w ramach szerszego celu, jakim jest ponowne skupienie wysiłków na Prime Gaming. „Wysłuchaliśmy naszych klientów i wiemy, że dostarczanie im comiesięcznych bezpłatnych gier jest tym, czego najbardziej chcą, dlatego udoskonalamy naszą usługę Prime, by jeszcze bardziej się na niej skupić” – napisał w e-mailu wysłanym do pracowników wiceprezes Amazon Games, Christoph Hartmann.

Amazon zwolni 180 osób zatrudnionych w dziale gier. To druga tura zwolnień, którą przeprowadza firma.

„Wraz ze zmianami w naszym podejściu biznesowym nadchodzą zmiany w naszych zasobach, co skutkuje eliminacją nieco ponad 180 stanowisk. Wiem, że to trudna decyzja i że jej wpływ będzie powszechnie odczuwalny. Zawsze źle jest rozstawać się z kolegami. To nie jest decyzja, którą zespół kierowniczy podjął szybko; było to wynikiem szeroko zakrojonych rozważań i opracowania planu działania na rzecz naszej przyszłości”. Hartmann dodał, iż jest dumny z tego co osiągnęły zespoły, ale zwolnienia są konieczne.

Pechowy rok dla branży gier

2023 rok nie jest dla branży gier szczęśliwy. W ciągu minionych miesięcy cięcia etatów przeprowadziło wiele studiów deweloperskich takich jak Xbox Game Studios, Epic Games, Sony Interactive Entertainment, CD Projekt RED, Unity, Ubisoft, Riot Games, Blizzard, Crystal Dynamics, BioWare, Striking Distance, Team17, Frontier Developments, Telltale Games i Digital Extremes. Widzimy, że lista ta jest spora.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon przeprowadzi zwolnienia w dziale gier

 0