Amazon tworzy grę w uniwersum Władcy Pierścieni

Amazon tworzy grę w uniwersum Władcy Pierścieni

Zdaje się, że mamy renesans Władcy Pierścieni i nie mówimy tylko o serialu Pierścienie władzy na Amazonie i zapowiedzi nowych filmów od Warner Bros., które mają koncentrować się na Trzeciej Erze, ale i nadchodzących grach, czyli Gollum i wydanym już The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth. Do tego grona wkrótce dołączy nowa gra od Amazonu, osadzona w uniwersum Władcy pierścieni i mamy nadzieję, że ta będzie lepsza niż serial wyprodukowany przez firmę. 

Kolejne MMO w uniwersum Władcy Pierścieni

Amazon zawarł umowę z Embracer Group na wydanie gry MMO (Massively Multiplayer Online) opartej na historiach z trylogii Władca Pierścieni i Hobbita. Prace nad grą znajdują się jeszcze we „wczesnej fazie” i odpowiada za nie studio New World Amazon Games Orange County, które dostarczy ten tytuł na komputery PC i konsole w bliżej nieokreślonym terminie.

Ten ruch nie jest zaskakujący, gdy Amazon stoi również za serialem telewizyjnym Pierścienie Władzy.

Ten ruch nie jest zaskakujący, gdy Amazon stoi również za serialem telewizyjnym Pierścienie Władzy. Firma podkreśla jednak, że akcja serialu osadzona jest w Drugiej Erze Śródziemia i jest „niezwiązana” z grą MMO, bo w grze przeżywać będziemy wydarzenia z najpopularniejszych książek z tego uniwersum. Warto też dodać, że 2007 roku otrzymaliśmy już The Lord of the Rings Online, czyli MMO w świecie Władcy Pierścieni, więc będzie to kolejna taka próba. 

Czy Amazon tym razem podoła?

Nie da się jednak ukryć, że Amazon mimo hucznych zapowiedzi, ma spore problemy z własnymi grami. New World borykało się z licznymi opóźnieniami, a jego baza aktywnych użytkowników jest znacznie poniżej szczytu z okresu premiery. Co więcej, firma skasowała Crucible zaledwie kilka miesięcy po debiucie tej sieciowej strzelanki. Wydaje się więc, że gigant technologiczny odnosi większe sukcesy, kiedy odpowiada za wydawanie gier - wystarczy spojrzeć na umowy na Lost Ark i nadchodzącą odsłonę serii Tomb Raider.

Ogłoszenie MMO w uniwersum Władcy Pierścieni pojawia się, gdy Amazon ponownie zmienia swoją strategię odnośnie gier. Niedawno zwolnił ponad 100 osób z tego działu, w tym w studio w San Diego, a teraz koncentruje się na swoich zespołach w Orange County i Montrealu. Zapowiedź nowej gry tłumaczy, dlaczego Amazon ostatnio był zaangażowany w rozbudowę tego pierwszego studia – internetowa gra RPG w dużym i popularnym uniwersum fantasy z pewnością przyciągnie uwagę wielu graczy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon tworzy grę w uniwersum Władcy Pierścieni

 0