Amazon uruchamia Music Unlimited - konkurenta Spotify

Amazon uruchamia Music Unlimited - konkurenta Spotify

Usług muzycznych na rynku nie brakuje i posiada je każdy większy "gracz" - Google z Google Play Music, Apple z Apple Music, Microsoft z Groove Music. Oprócz tego są tacy niezależni potentaci jak Spotify czy Pandora. Od teraz dołącza do nich Amazon. Już wcześniej co prawda proponował Prime Music, lecz była to usługa wyłącznie dla subskrybentów Amazon Prime i posiadała ograniczoną bibliotekę. Nowowprowadzone Amazon Music Unlimited jest usługą samodzielną i oferuje znacznie większe możliwości niż Prime Music.

Amazon pragnie wybić się na tle konkurencji ceną - aczkolwiek używa do tego kilku kruczków. Reklamuje się progiem cenowym $7.99 za miesiąc, co jest tańszym o 2 dolary kosztem niż większość konkurencji, ale ta cena przysługuje posiadaczom usługi Prime. Normalna cena to natomiast $9.99. Z kolei posiadacze smart-mikrofonu Amazon Echo mogą cieszyć się Music Unlimited już za $3.99 - ale będą ograniczeni wyłącznie do tego urządzenia.

Biblioteka Amazon Music Unlimited to "dziesiątki milionów utworów" (według Ryana Reddingtona z Amazon, który szefuje Amazon Music), a amerykańska korporacja podpisała umowy z największymi dystrybutorami muzyki - Sony, Universal i Warner Bros.

Amazon ponadto gruntownie odświeżył swoją aplikację Amazon Music w wersjach desktopowej, na iOS, Androida oraz własne urządzenia Fire. Skorzystać z niej mogą zarówno posiadacze subskrypcji Prime Music, jak i Music Unlimited. Ponadto, nowa aplikacja integruje się z technologią głosową Alexa oraz mikrofonami Echo.

Alexa rozpoznaje zapytania o "nową piosenkę [XYZ]" albo przez podanie tekstu ze zwrotki bądź refrenu. Co więcej, reaguje także na wyszukiwanie tematyczne, w stylu "zagraj smutne piosenki" albo "hity z 1986".

W tej chwili usługa dostępna jest wyłącznie w USA, aczkolwiek Amazon ma w planach ekspansję na UK, Niemcy i Austrię jeszcze w tym roku. Amerykańska firma ma również zamiar wprowadzić plan rodzinny dla maksimum sześciu osób za $15 na miesiąc.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon uruchamia Music Unlimited - konkurenta Spotify

 0