Amazon zakazał pracownikom TikToka, a potem się z tego wycofał...

Amazon zakazał pracownikom TikToka, a potem się z tego wycofał...

Wczorajszego dnia do pracowników Amazona trafiła zaskakująca wiadomość e-mail, w której pracodawca zakazał korzystania z aplikacji TikTok na urządzeniach podłączonych do poczty e-mail Amazona. ByteDance, wydawca TikToka mógłby zatem doliczyć kolejny problem, do ciągle powiększającej się listy. Jednak kilka godzin później Amazon zmienił stanowisko, mówiąc, że e-mail został wysłany przez pomyłkę. TikTok jest obecnie przedmiotem kontroli ze strony wielu rządów i firm na całym świecie, które obawiają się o prywatność i potencjalne wycieki danych poprzez chińską aplikację. Amazon najwyraźniej planował poprosić swoich pracowników o usunięcie TikToka ze swoich telefonów, zgodnie z wiadomością e-mail pozyskaną przez The New York Times. Firma wymieniła "zagrożenia bezpieczeństwa" jako główny powód swojego działania. Wiadomość e-mail wyraźnie wymagała od pracowników usunięcia TikTok z dowolnego urządzenia, które może "uzyskiwać dostęp do poczty Amazon". Przypuszczalnie obejmuje to zarówno telefony dostarczone przez pracodawcę, jak i telefony osobiste, które mają dostęp do służbowej poczty e-mail pracownika.

Amazon wysłał do pracowników wiadomość z wyraźnym zakazem używania TikToka. Firma szybko jednak wycofała się z wprowadzonych zmian. Sytuacja pokazuje jednak, że zła sława chińskiej aplikacji zatacza coraz szersze kręgi.

Tego samego dnia Amazon wydał jednak oświadczenie z informacją, że "dzisiejszego ranka do niektórych naszych pracowników został wysłany przez pomyłkę e-mail, nie wprowadzono żadnych zmian w naszych zasadach dotyczących TikTok". Amazon wycofał się z żądania usunięcia chińskiej aplikacji z telefonów pracowników. Co jednak ciekawe, nie był zabroniony dostęp do TikToka z poziomu przeglądarki laptopów. Rzecznik TikToka zareagował na decyzję Amazon, stwierdzając: "Chociaż Amazon nie przesłał nam powiadomienia przed wysłaniem wiadomości e-mail do pracowników, a my nadal nie rozumiemy ich obaw, chętnie podejmiemy dialog, abyśmy mogli rozwiązać wszelkie problemy i umożliwić ich zespołowi kontynuację uczestnictwa w naszej społeczności ".

Zakaz wydany przez Amazona, byłby kolejnym mocnym ciosem wymierzonym w popularną aplikację wideo, która boryka się z oskarżeniami o powiązanie z chińskim rządem. Zwiększone napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami doprowadziły do postrzegania TikToka jako zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego. Na początku tego tygodnia Mike Pompeo, sekretarz stanu USA powiedział, że USA rozważają całkowity zakaz TikToka. Aplikacja została już zbanowana przez Marynarkę Wojenną i TSA i jest poddawana przeglądowi bezpieczeństwa narodowego przez Amerykański Komitet Inwestycji Zagranicznych (CFIUS). ByteDance nieugięcie utrzymuje stanowisko, że nie podlega wpływom chińskiego rządu, powołując się na decyzję o wycofaniu aplikacji z Hongkongu i przechowywanie danych w USA. Niezależnie od tego, firma ma trudności z udowodnieniem reszcie świata swojej niewinności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon zakazał pracownikom TikToka, a potem się z tego wycofał...

 0