Amazon zapowiada Eero Max 7 - potężny router mesh z obsługą Wi-Fi 7

Amazon zapowiada Eero Max 7 - potężny router mesh z obsługą Wi-Fi 7

Rozpoczyna się kolejny przełom na rynku routerów internetowych, a wszystko za sprawą nowej generacji łaczności bezprzewodowej, czyli Wi-Fi 7. Na swoim wczorajszym wydarzeniu Amazon pokazał kilka nowych urządzeń, a jednym z nich był nowy router z rodziny Eero o nazwie Eero Max 7, który pochwalić może się obsługą tego standardu Wi-Fi.

Moc Wi-Fi 7

Eero Max 7 oferuje znaczące ulepszenia wydajności i użyteczności w porównaniu z obecnym Eero Pro 6E. Warto zacząć od tego, że specyfikacja Wi-Fi 7 zapewnia funkcje takie jak kanały o szerokości pasma 320 MHz (przeskok ze 160 Hz w Wi-Fi 6E), które są dostępne w nowym routerze Amazonu. Router mesh obsługuje starsze kanały 2,4 GHz i 5 GHz wraz z nowym kanałem 6 GHz. Maksymalna przepustowość przewodowa wynosi 9,4 Gb/s, a bezprzewodowa – 4,3 Gb/s.

Amazon pokazał nowy router Eero o nazwie Eero Max 7, który pochwalić może się obsługą standardu Wi-Fi 7.

Eero Max 7 nie ma jednak dedykowanego bezprzewodowego łącza dosyłowego. Zamiast tego router domyślnie ustawia kanał 6 GHz do komunikacji z satelitą – następnie w razie potrzeby powraca do 5 GHz lub 2,4 GHz, w zależności od siły połączenia. Ponieważ jest to produkt Amazonu, Eero jest także inteligentnym centrum domowym obsługującym urządzenia Alexa, Zigbee i Thread.

Amazon nie zaniedbał łączności przewodowej

Chociaż wydajność sieci bezprzewodowej w przypadku Eero Max 7 powinna być naprawdę imponująca, sprzęt Amazonu sprawdzi się też w przypadku konsumentów, którzy potrzebują fizycznych portów Ethernet. Zamiast tylko dwóch portów Ethernet (jeden 2,5 Gb/s, jeden 1 Gb/s), Eero Max 7 będzie miał dwa porty Ethernet 10 Gb/s i dwa 2,5 Gb/s. A jeden z portów 10 Gb/s robi za WAN i może obsłużyć internet światłowodowy.

 Eero Max 7

W porównaniu do Eero Pro 6E, Eero Max 7 jest dużo większym urządzeniem. Każda satelita Eero Pro 6E ma średnicę 13,9 cm i wysokość 4,8 cm. Tymczasem Eero Max 7 ma 18,3 cm szerokości i 22,1 cm wysokości.

Ceny i dostępność

Najtańszym routerem Wi-Fi 7, jaki widzieliśmy przed Eero Max 7, był TP-Link Archer BE800 za 599 dolarów. Eero Max 7 będzie również kosztować 599 dolarów za pojedynczą jednostkę (pokrycie ok. 230 metrów kwadratowych). Dwupak będzie kosztować 1149 USD, a system mesh z trzema urządzeniami – 1699 USD.

Nie da się ukryć, że jest drogo, ale to standard w przypadku nowej technologii i liczymy na to, że ceny będą szybko spadać, wraz z pojawianiem się kolejnych produktów z obsługą Wi-Fi 7. Amazon nie podał jeszcze daty premiery Eero Max 7, a na stronie produktu znajduje się jedynie informacja, że odbędzie się ona „wkrótce”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon zapowiada Eero Max 7 - potężny router mesh z obsługą Wi-Fi 7

 0