Ambitne plany Honora. Firma zamierza powalczyć z Apple

Ambitne plany Honora. Firma zamierza powalczyć z Apple

Honor to marka należąca dawniej do Huawei, która po rozstaniu z firmą-matką nie jest ograniczona amerykańskimi sankcjami, co daje jej większe możliwości. Widzimy to już w przypadku zaprezentowanych ostatnio flagowców z serii Honor 50 posiadających usługi Google, których na próżno szukać w urządzeniach Huawei. Szef tego drugiego podmiotu przyznał po rozstaniu, że Honor ma szansę w przyszłości namieszać i stanowić realną konkurencję dla jego przedsiębiorstwa. Cóż patrząc na wyniki Huawei w pierwszym kwartale 2021 roku i udziały w rynku wynoszące jedynie 4% rywalizacja nie stanowiłaby dla Honora poważnego wyzwania. Tym bardziej że ambicje jego dyrektora generalnego sięgają dalej, do ścisłej czołówki. Zhao Ming podczas konferencji, na której zaprezentowano nową linię smartfonów stwierdził, iż jego korporację czeka ogromny przełom.

Honor zamierza powalczyć o miejsce na rynku smartfonów z Apple.

Honor zamierza zając miejsce Huawei i realnie zagrozić pozycji Apple oferując wydajne urządzenia, które zadowolą konsumentów. Ming dodał też, że kluczowym fragmentem tej wojny będą telefony z wyższej półki. Firma chce posiadać w ofercie cztery główne linie - Magic, Digital, X oraz Play. Warto wspomnieć, że to przedstawicielem serii Magic będzie pierwszy składany smartfon Honora, natomiast Play zaoferuje wydajne urządzenia dla graczy. Z drugiej strony Ming zaznacza, iż zastosowanie topowych podzespołów nie oznacza sukcesu, gdyż nie brak producentów, którzy mimo wypuszczenia wydajnych smartfonów nie wyróżniają się z tłumu. Cóż poprzeczka jest zawieszona wysoko, ponieważ Apple pozostaje liderem w sprzedaży telefonów z technologią 5G.

Aktualnie w ofercie Honora znajdziemy m.in. serię Honor 50 składającą się z modeli Honor 50, Honor 50 Pro oraz Honor 50 SE. Podstawowy i mocniejszy model mają na pokładzie procesor Qualcomm Snapdragon 778G z modemem 5G, jest to 8-rdzeniowa jednostka z 4 rdzeniami Cortex-A78 z taktowaniem 2,4 GHz oraz 4 Cortex-A55 1,8 GHz. Całość wykonano w 6 nm procesie technologicznym. Do tego GPU Adreno 642L. CPU wspomaga od 8 GB do 12 GB RAM + 128 / 256 GB dodatkowej pamięci na dane. Najtańszy model Honor 50 SE zawiera układ MediaTek Dimensity 900 z modemem 5G i 6 GB bądź 8 GB RAM + 128 GB / 256 GB pamięci na dane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ambitne plany Honora. Firma zamierza powalczyć z Apple

 0