AMD A620 w polskim sklepie. Poznaliśmy cenę budżetowej płyty głównej pod Ryzeny 7000

AMD A620 w polskim sklepie. Poznaliśmy cenę budżetowej płyty głównej pod Ryzeny 7000

W momencie zapowiedzi platformy Ryzen 7000 AMD obiecywało płyty główne, których ceny zaczynać będą się od 125 USD i zdaje się, że producent będzie mógł w końcu dotrzymać słowa, a to za sprawą modeli z chipsetem A620. 

Jak dostrzegło VideoCardz, płyta główna MSI PRO A620M-E zaczęła się pojawiać w europejskich sklepach, w tym na Słowacji oraz w Polsce. Jeśli chodzi o nasz rodzimy sklep, mowa o raczej mało znanym sprzedawcy Buy IT, który sprzedaje swoje produkty zarówno w naszym kraju, jak i za granicę. 

Płyta główna MSI PRO A620M-E zaczęła się pojawiać w europejskich sklepach, w tym na Słowacji oraz w Polsce.

Co ciekawe opisy produktów w obu sklepach wprowadzają w błąd, twierdząc, że płyty główne są wyposażone w gniazdo LGA1700, co oczywiście nie jest prawdą, bo to podstawka pod procesory Intela. Chipset A620 jest podstawową konstrukcją AMD i będzie obsługiwał gniazdo AM5, znane również jako LGA-1718, co może wyjaśniać błąd.

Płyta główna MSI, która pojawiła się w sklepach, to konstrukcja w formacie Micro-ATX. Jeśli chodzi o specyfikację, to ogłoszenia potwierdzają zaledwie, że płyta obsługuje złącza HDMI i VGA. Poznajemy jednak cenę tego modelu na polskim rynku, która wynosić ma 437,36 zł (z 23% VAT). U naszych południowych sąsiadów za tę płytę zapłacić trzeba nieco mniej, bo 87,55 EUR, co w przeliczeniu na złotówki daje 409,87 PLN. Różnica wynikać może po części z niższego podatku VAT na Słowacji, który wynosi 20%. 

Warto zaznaczyć, że żaden ze sklepów nie ma tych płyt na stanie, ale pojawiły się nowe informacje, które mogą sugerować, że wkrótce powinno się to zmienić. Według plotek od DCinside, płyty główne AMD A620 mogą zadebiutować na rynku już w przyszłym tygodniu. Ponadto dowiadujemy się, że mogą one obsługiwać procesory AMD AM5 o mocy do 100 W. Przeciek potwierdza też, że ​​ten chipset nie obsługuje interfejsu PCIe Gen5.

Co więcej, pojawiły się nowe zgłoszenia do EEC (Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej), ujawniające nazwy nadchodzącej serii płyt głównych Gigabyte A620:

  • Gigabyte A620M GAMING X AX
  • Gigabyte A620M GAMING X
  • Gigabyte A620M C
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD A620 w polskim sklepie. Poznaliśmy cenę budżetowej płyty głównej pod Ryzeny 7000

 0