AMD jeszcze nie rezygnuje procesorów Athlon, Sempron i FX

AMD jeszcze nie rezygnuje procesorów Athlon, Sempron i FX

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowych procesorów AMD Ryzen z architekturą Zen. Mają to być flagowe modele producenta. Ale pomimo tego AMD nie zamierza rezygnować z pozostałych układów, które już są w ofercie.

Procesory AMD Ryzen budzą ogromne zainteresowanie wśród użytkowników komputerów na całym świecie. Według zapowiedzi mają konkurować z topowymi układami Intela z serii Core i7 oraz Core i5. Tym samym staną się flagowym i najważniejszym sprzętem w ofercie AMD (oprócz kart graficznych). Jednak pomimo tego firma nie zamierza rezygnować z pozostałych serii, które już są dostępne na rynku. Mowa tu między innymi o procesorach z rodziny Athlon, Sempron czy też FX.

Rzecznik prasowy AMD przyznał, że firma nie zamierza wprowadzać żadnych zmian do swojej oferty. Zamiast tego producent chce inaczej pozycjonować układy, które są w jego portfolio już od jakiegoś czasu. Procesory z serii FX mają być oferowane jako budżetowa alternatywa dla graczy. Z kolei układy z serii A - do laptopów – mają pełnić rolę Pentiumów, Celeronów i Core i3. Oznacza to, że będą skierowane do mniej wymagających użytkowników, którzy przenośnych komputerów używają do podstawowych zadań. Ma to pomóc AMD w konkurowaniu z Intelem na wszystkich segmentach rynku – od tanich do najwydajniejszych procesorów.

To samo tyczy się układów z serii Athlon oraz Sempron. One także przez jakiś czas zostaną jeszcze w ofercie. Przede wszystkim dlatego, że trudno je porzucić w ciągu zaledwie kilku dni – przyznał rzecznik AMD. Poza tym czerwoni nie mogą tego zrobić z powodu partnerów, którzy wciąż wykorzystują te procesory w swoich komputerach. Firma ma też umowę z GlobalFoundries, w której zobowiązała się do zamawiania każdego roku określonej liczby procesorów.

Jednak procesory mają stopniowo znikać z oferty AMD. Ma to dotyczyć układów, które są najdroższe w produkcji, a nie cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem. Cały proces ma zająć od 9 do 12 miesięcy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD jeszcze nie rezygnuje procesorów Athlon, Sempron i FX

 0