AMD może szykować dwie wersje chipsetu A620 dla płyt głównych, w tym okrojony wariant

AMD może szykować dwie wersje chipsetu A620 dla płyt głównych, w tym okrojony wariant

HKEPC donosi na Twitterze (za VideoCardz), że AMD planuje wprowadzić dwie wersje budżetowych chipsetów A620 do płyt głównych. Wygląda na to, że użytkownicy procesorów Ryzen otrzymają jeszcze tańszą opcję. 

HKEPC, czyli jeden z zaufanych branżowych informatorów, spodziewa się, że płyty główne A620 zadebiutują w dwóch wersjach, pierwszej z modułem Promontory 21, czyli tym samym, który jest już używany w serii B650/X670 i drugiej z nowym chipsetem Promontory 22, który pierwszy raz pojawia się w przeciekach. 

Jeden z zaufanych branżowych informatorów spodziewa się, że płyty główne A620 zadebiutują w dwóch wersjach.

Drugi wariant ma być dostępny później i podobno oferuje taką samą specyfikację jak oryginalny chipset A620, który ma zostać wprowadzony na rynek w pierwszej kolejności. Oba chipsety PROM21 i PROM22 prawdopodobnie będą oferować te same możliwości, ale A620, który jest najbardziej podstawowym i okrojonym chipsetem z serii 600, nie będzie wymagał tak złożonej konstrukcji jak płyty z wyższej półki. Oznacza to, że AMD dzięki zaktualizowanemu chipsetowi ma szansę całkowicie usunąć nieużywane funkcjonalności z układu logiki.

AMD może szykować jeszcze tańsze chipsety A620 dla płyt głównych

Płyty główne AMD A620 pojawiły się już w zgłoszeniu EEC w tym miesiącu, ale nie wiemy jeszcze, kiedy takie modele trafią na sklepowe półki. Spodziewać można się, że te modele będą miały ograniczoną obsługę nowszego standardu PCIe Gen5 i wyłączone funkcje podkręcania.

AMD może szykować jeszcze tańsze chipsety A620 dla płyt głównych

Wprowadzenie tańszej serii A620 może pomóc AMD w spełnieniu obietnicy cen płyt głównych AM5 zaczynających się od 125 USD. Najtańsze obecnie dostępne płyty główne B650 startują bowiem z pułapu 160 USD, co wciąż jest sporym wydatkiem dla osób myślących o przesiadce na nową platformę. Co więcej, taki upgrade wymaga pamięci DDR5, które regularnie tanieją, ale nadal jest to większa inwestycja niż zakup zestawu AM4 + DDR4.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD może szykować dwie wersje chipsetu A620 dla płyt głównych, w tym okrojony wariant

 0