AMD obiecuje więcej referencyjnych kart Radeon RX 6000 w bieżącym kwartale

AMD obiecuje więcej referencyjnych kart Radeon RX 6000 w bieżącym kwartale

W wywiadzie dla BabelTechReviews, Riche Corpus, który pełni funkcję starszego dyrektora Radeon Technologies Group w AMD, potwierdził, że Czerwoni spodziewają się, że kolejne partie referencyjnych modeli z serii Radeon RX 6000 powrócą do sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku. Przedstawiciel firmy zdradził także, że AMD zamierza kontynuować wsparcie dla partnerów w opracowywaniu przez nich autorskich wariantów tych kart. „Bazując na przyjęciu naszych referencyjnych kart graficznych AMD Radeon RX 6800 i Radeon RX 6900 XT, rozszerzamy produkcję, aby udostępnić je jak największej liczbie graczy na AMD.com w sugerowanej cenie detalicznel. Spodziewamy się, że dodatkowe modele referencyjne będą dostępne jeszcze w pierwszym kwartale 2021 r. Będziemy również nadal wspierać naszych partnerów w opracowywaniu niestandardowych projektów kart graficznych AMD Radeon RX 6000 Series” - powiedział Corpus.

Kolejne partie referencyjnych modeli z serii Radeon RX 6000 powrócą do sprzedaży jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Referencyjne karty z serii Radeon RX 6800 od AMD wkróce znikną z rynku

Przypominamy, że w zeszłym roku Scott Herkelman (Radeon GM i CVP) potwierdził, że AMD będzie produkować referencyjne karty RX6000 jeszcze tylko na początku 2021 r. W tym momencie było więc jasne, że karty referencyjne wkrótce znikną rynku. W międzyczasie jednak partnerzy firmy zaczęli się skarżyć w mediach, że AMD zaprzestało dostarczania im dodatkowych kart MBA (referencyjnych). Teraz z kolei Riche Corpus zapewnia partnerów, że ci mogą liczyć na ich wsparcie, ale nie trzeba chyba tłumaczyć, że kontynuowanie sprzedaży referentów przez AMD oznacza automatycznie mniej GPU RDNA 2 dla ich partnerów. 

Po pierwszych doniesieniach o rezygnacji AMD ze swojego referencyjnego designu dla nowej serii Radeonów, przedsiębiorstwo wykonało zwrot o 180 stopni i zdecydowało się nie zaprzestawać produkcji własnej wersji tych modeli. Dotychczas AMD przeważnie dostarczało swoje nowe referenty praktycznie jedynie na start i porzucało je niedługo po premierze, koncetrując się nastepnie na dostarczaniu układów graficznych do swoich partnerów. Jednak tym razem sytuacja jest inna, głównie ze względu na wyższe ceny autorskich modeli. Projekt referencyjny AMD sprzedawany w oficjalnym sklepie internetowym jest praktycznie jedynym sposobem na zakup tych kart po sugerowanej cenie detalicznej, ale obecnie są one niedostępne i wiele osób czeka na uzupełnienie zapasów. Wygląda jednak na to, że wkrótce nadejdą nowe dostawy. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD obiecuje więcej referencyjnych kart Radeon RX 6000 w bieżącym kwartale

 0