AMD obniżyło cenę karty Radeon RX 7700 XT. Ile teraz kosztuje?

AMD obniżyło cenę karty Radeon RX 7700 XT. Ile teraz kosztuje?

Cena jednego z modeli należących do serii Radeon RX 7000 została właśnie obniżona. AMD zdecydowało, że mniej będzie trzeba zapłacić za model RX 7700 XT. O jak dużej obniżce mowa?

Niższe MSRP Radeona RX 7700 XT 

AMD zaskoczyło obniżką sugerowanej ceny (MSRP) jednej ze swoich kart graficznych. Modelem, za który teraz trzeba będzie zapłacić mniej jest Radeon RX 7700 XT. Początkowo układ ten został przez Czerwonych wyceniony na 449 dolarów. Teraz, po zmniejszeniu MSRP, model ten wyceniany jest na 419 dolarów. I chociaż 30 dolarów nie jest jakąś dużą kwotą to mimo wszystko zawsze zostanie trochę więcej w portfelu. Na tę chwilę zdaję się, że obniżki podyktowane zmianą MSRP jeszcze do nas nie dotarły. Liczymy, że to wyłącznie kwestia czasu.

Początkowo układ ten został przez Czerwonych wyceniony na 449 dolarów. Teraz, po zmniejszeniu MSRP, model ten wyceniany jest na 419 dolarów.

Z naszej lutowej analizy cen kart graficznych wynika jednak, że model RX 7700 XT zdążył i tak już potanieć o 9%. Obecnie można wyhaczyć go poniżej 2100 złotych. To wciąż jednak za dużo, aby nazwać tę kartę opłacalną skoro za ok. 300 zł więcej można mieć już Radeona RX 7800 XT. Być może dopiero kiedy pojawią się efekty zmiany MSRP, to Radeon RX 7700 XT będzie znacznie ciekawszą propozycją. 

Radeon RX 7900 GRE trafia na inne rynki

Przy okazji obniżki dla RX 7700 XT, AMD ogłosiło również większą dostępność modelu RX 7900 GRE. Karta początkowo została stworzona jako limitowana edycja wyłącznie dla Chin. Obecnie dostępna jest już na innych rynkach, w tym w Europie oraz Ameryce Północnej. Czerwoni mogli podjąć decyzję o rozszerzeniu dostępności RX 7900 GRE poprzez wprowadzenie na inne rynki z uwagi na niedawną premierę nowych kart graficznych NVIDII. Zieloni wypuścili modele z rodziny GeForce RTX 40 SUPER zmieniając tym samym swoją ofertę. AMD może zatem chcieć być bardziej konkurencyjne dając zielone światło na wprowadzenie RX 7900 GRE do sprzedaży w innych krajach.

Dzisiaj partnerzy AMD zajmujący się produkcją niereferencyjnych wersji powinni ogłosił autorskie wersje Radeona RX 7900 GRE. Jutro natomiast konstrukcje te mają trafić już do sprzedaży. MSRP samego RX 7900 GRE zostało ustalone na 550 dolarów. Może właśnie ze względu na wprowadzenie tej karty na inne rynki, AMD postanowiło zmniejszyć cenę RX 7700 XT.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD obniżyło cenę karty Radeon RX 7700 XT. Ile teraz kosztuje?

 0