AMD odświeża logo "Radeon" przed nadejściem Big Navi

AMD odświeża logo "Radeon" przed nadejściem Big Navi

AMD właśnie zmieniło logotyp Radeon”, przygotowując się na premierę nowej generacji kart graficznych napędzanych przez GPU znane jako Big Navi. Nowe logo dostrzeżone zostało już na końcu trailera nadchodzącej gry od Gearbox, czyli Godfall, która dostępna będzie na windowsowych pecetach oraz PlayStation 5. Czerwona ekipa postanowiła odświeżyć logotyp posługując się inną czcionką niż dotychczas i jeśli wydaje się, że skądś ją już kojarzycie, to nic dziwnego, ponieważ producent posługuje się nią w przypadku swoich procesorów Ryzen. Wykorzystywane są tu wielkie litery i bardzo charakterystyczne "R," "E" i "N", który pokrywają się z tym, co znamy już z CPU od AMD. Zmianę tę jako pierwszy zauważył użytkownik Twittera znany jako Casmoden, po tym jak trailer Godfall pokazano na PC Gaming Show 2020. Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się nowe logo Radeon.

AMD właśnie zmieniło logotyp Radeon”, przygotowując się na premierę nowej generacji kart graficznych napędzanych przez GPU znane jako Big Navi.

O ile zmiana loga sama w sobie nie wydaje się czymś bardzo znaczącym, to jednak trzeba pamiętać, że AMD później umieszcza je na samych kartach graficznych (referencyjnych modelach), więc spodziewać można się, że wyląduje ono także na kolejnej generacji grafik Czerwonych i warto zwracać na to uwagę przy ewentualnych przeciekach, ponieważ może to być wskazówka, czy mamy do czynienia z prawdziwym zdjęciem czy zwykłym oszustem. Przypominamy, że kolejne GPU AMD oparte będą już na drugiej generacji architektury Radeon DNA (RDNA 2), która napędzać będzie także grafiki w PS5 i Xbox Series X. Przedstawiciel producenta zapewnił jednak ostatnio, że karta bazująca na Big Navi pojawi się na rynku przed nowymi konsolami, których premiera spodziewana jest w listopadzie.

Stare logo Radeon (obok loga Ryzen)

Dyrektor finansowy AMD, czyli Devinder Kumar, potwierdził w trakcie konferencji Bank of America Securities Global Technology, że Big Navi będzie pierwszym produktem opartym o technologię RDNA 2. Kumar wyznał, że „panuje spore podekscytowanie w związku z Navi 2, które nasi fani mianowali jako Big Navi”, dlatego też to GPU będzie musiało zmierzyć się z „efektem aureoli” (tendencja do automatycznego, pozytywnego lub negatywnego, przypisywania cech osobowościowych na podstawie pierwszego wrażenia). Potwierdzenie, że Big Navi zadebiutuje przed nowymi konsolami, sugeruje, że okienko czasowe z premierą kart graficznych Radeon RX 6000 może być wyznaczone pomiędzy wrześniem i październikiem. Niewykluczone jednak, że AMD zaskoczy nas i zaprezentuje nowe grafiki nawet w sierpniu. Przypominamy, że wraz z RDNA 2 Czerwoni wprowadzą także w swoich produktach wsparcie dla ray tracingu. Zapowiada się więc naprawdę ekscytujące starcie z kartami Ampere od NVIDII.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD odświeża logo "Radeon" przed nadejściem Big Navi

 0