AMD opuszcza kolejna kluczowa postać, firma ogłasza zmiany organizacyjne

AMD opuszcza kolejna kluczowa postać, firma ogłasza zmiany organizacyjne

W ostatnim czasie sytuacja w AMD nie wyglądała najlepiej, ponieważ firmę opuszczali kolejny kluczowi pracownicy, którzy najczęściej przenosi się do konkurencji (np. Intela), gdzie szybko zajmowali bardzo wysokie posady. Z zewnątrz nie wyglądało to najlepiej, ponieważ w pewnym momencie wydawało się, że czerwoną ekipę opuszczają najważniejsze talenty. Mowa tu o takich nazwiskach, jak Raja Korudi, Chris Hook i Jim Keller, którzy szybko zostali zatrudnieni przez Intela, czy Jim Anderson oraz Michael J. Rayfield. Okazuje się jednak, że to nie koniec exodusu z AMD, ponieważ kolejna kluczowa dla firmy postać postanowiła się właśnie z nią rozstać. Tymczasem przedsiębiorstwo ogłosiło duże zmiany na wysokich kierowniczych stanowiskach, które zdaniem szefowej firmy, Lisy Su, wzmocnią ich przywództwo i pozwolą skupić się na rozwoju oraz zdobywaniu kolejnych udziałów w rynku.

Kolejna kluczowa postać postanowiła właśnie się rozstać z AMD, tymczasem przedsiębiorstwo ogłosiło duże zmiany na wysokich kierowniczych stanowiskach.

Sandeepa Chennakeshu

Sandeepa Chennakeshu

Co prawda AMD postanowiło w głównej mierze docenić dotychczasowych pracowników, awansując ich na kluczowe stanowiska, ale zatrudniło także jedną nową twarz. Sandeep Chennakeshu, bo o nim mowa, jest branżowym weteranem, który teraz piastować będzie pozycję wiceprezesa wykonawczego działu Computing and Graphics i to właśnie on odpowiedzialny będzie cały biznes związany z wysokowydajnymi rozwiązaniami PC, gamingiem czy układami tworzonymi na zamówienie (jak np. do konsol). Rzeczywiście pochwalić może się on bogatą przeszłością, ponieważ wcześniej pełnił kluczowe role w takich firmach jak Ericsson, Sony, Blackberry czy Freescale, gdzie pracował razem z Lisą Su. Darren Grasby, który dotychczas był szefem AMD EMEA i zajmował się sprzedażą oraz współpracą z partnerami, teraz, jako starszy wiceprezes, odpowiedzialny będzie za globalną sprzedaż wszystkich linii produktowych we wszystkich kanałach i regionach. Forrest Norrod, jako kolejny starszy wiceprezes i dyrektor generalny Datacenter i Embedded Solutions Group, zajmować będzie się wszystkimi produktami dla segmentu serwerowego. Mark Papermaster także otrzymał awans i teraz jest wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem technologicznym (CTO). Jest to bardzo istotna postać dla AMD w ostatnich latach, ponieważ odegrał on dużą rolę w pracach nad architekturą Zen, która okazała się dużym sukcesem.

James Prior

James Prior (fot. Newegg)

Dr Lisa Su podkreśliła, że zmiany te to punkt zwrotny dla AMD, które przygotowuje się do wypuszczenia nowych produktów bazujących na 7 nm litografii. Rzeczywiście wygląda to tak, jakby po pewnym okresie chaosu i niepewności poukładano w końcu pewne kwestie. Niemniej jednak, w tym samym czasie doszła do nas informacja, że z firmą postanowił rozstać się kolejny kluczowy pracownik, czyli James Prior. Jest to dobrze znana postać z czerwonej ekipy, ponieważ Prior często prowadził wszelkiego rodzaju prezentacje czy pokazywał się w materiałach wideo AMD. Pracował on dla tego przedsiębiorstwa od 6 lat i pełnił rolę starszego menadżera produktów. Nie wiemy, co jest przyczyną jego odejścia (poinformował o tym jedynie w krótkiej notce na Twitterze), ale zasugerował, że ma już pewne plany związane ze swoją przyszłością. Zapewne nie będzie musiał zbyt długo szukać nowego pracodawcy i nie zdziwi nas, jeśli za moment zostanie ogłoszone, że trafił do konkurencji (np. Intela).

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD opuszcza kolejna kluczowa postać, firma ogłasza zmiany organizacyjne

 0