AMD oskarża LG, Vizio, Sigma i MediaTek o naruszenie patentów

AMD oskarża LG, Vizio, Sigma i MediaTek o naruszenie patentów

AMD złożyło oficjalną skargę na firmy LG, Vizio, Sigma i MediaTek. Sprawa dotyczy naruszenia kilku patentów. Sprawą zajmie się Międzynarodowa Komisja Handlu.

W skardze AMD przekonuje, że LG, Vizio, Sigma i MediaTek naruszyły kilka patentów firmy z Sunnyvale. Konkretnie chodzi o patenty nr 7633506, 7796133 i 8760454. Wszystkie one dotyczą technologii przetwarzania grafiki. AMD domaga się zakazu sprzedaży urządzeń, które wykorzystują zastrzeżone rozwiązania. Na razie producent procesorów i kart graficznych nie domaga się żadnego odszkodowania, ale to raczej kwestia czasu.

Sprawą zajmie się Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC). AMD twierdzi, że wykorzystywanie zastrzeżonej technologii narusza nie tylko jej interesy, ale także partnerów. Dotyczy to między innymi Samsunga, który uiszcza opłaty licencyjne za korzystanie z patentów. Dlatego AMD domaga się wstrzymania sprzedaży wszystkich urządzeń. Jeśli ITC przychyli się do tej prośby, to LG, Vizio, Sigma i MediaTek mogą być w poważnych tarapatach.

Najprawdopodobniej dojdzie jednak do porozumienia. Tego typu konflikty zazwyczaj kończą się ugodą, na mocy której firmy korzystające nielegalnie z opatentowanych technologii decydują się na uiszczanie opłat licencyjnych. O ile Międzynarodowa Komisja Handlu stwierdzi, że prawa ADM rzeczywiście zostały złamane. W takiej sytuacji batalia sądowa nie ma większego sensu, więc lepiej po prostu się dogadać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD oskarża LG, Vizio, Sigma i MediaTek o naruszenie patentów

 0