AMD podobno szykuje odświeżenie serii Ryzen 3000 (Matisse)

AMD podobno szykuje odświeżenie serii Ryzen 3000 (Matisse)

W sieci pojawiły się właśnie bardzo ciekawe plotki na temat procesorów Ryzen od AMD. Wynika z nich bowiem, że czerwona ekipa (lub jak kto woli, zielona), szykować może się do odświeżenia serii Ryzen 3000 i wprowadzenia nowych modeli w ramach rodziny układów Matisse. Taką informację podał użytkownik Twittera znany jako HXL, który ujawnił przy okazji nazwy dwóch nowych modeli: Ryzen 7 3850X i Ryzen 7 3750X. Trudno określić jego wiarygodność, ale przekonuje on, że przecieki te pochodzą od jego źródła w AMD. Co ciekawe, w swoich tweecie HXL sugeruje również, że nie przyjdzie nam zbyt długo czekać na premierę tych CPU, ponieważ te zadebiutować mają na rynku już na początku lipca.

Użytkownik Twittera znany jako HXL ujawnił nazwy dwóch nowych modeli w ramach Matisse Refresh: Ryzen 7 3850X i Ryzen 7 3750X.

HXL napisał, że „nadchodzi wielki dzień” i podał dwie daty: 16 czerwca jako papierową premierę tych nowych procesorów Ryzen i 7 lipca (dokładnie rok po debiucie serii Ryzen 3000), jako rozpoczęcie sprzedaży. Co ciekawe, wspomniane przez niego daty pochodzą od osoby zajmującej się marketingiem w Asusie, która ujawniła je na chińskim portalu Weibo, odnosząc się do premiery płyt głównych B550. Tak więc HXL sugeruje, że nowe procesory zadebiutować mogą wraz z tymi płytami (o ile w ogóle są prawdziwe i ktoś nie nabija nas w butelkę). Nie wiemy, czego możemy spodziewać się po samych CPU, ale nazwy sugerują, że będą to usprawnione wersje układów Ryzen 7 3800X i Ryzen 7 3700X, które najpewniej oferować będą wyższe taktowania.

Zapewne nie zaprzątalibyśmy sobie głowy przeciekami opublikowanymi na Twitterze przez HXL, gdyby nie fakt, że Gigabyte, może nie wprost, ale zdaje się je potwierdzać. Na jednym ze slajdów swojej prezentacji na temat chipsetu B550 tajwański producent płyt głównych potwierdza informację o Matisse Refresh. Jego harmonogram odnosi się do procesorów Matisse & Refresh, Vermeer i APU Renoir. Co warto podkreślić, żadna z tych serii nie została jeszcze wypuszczona przez AMD. Warto też zwrócić uwagę na obrazy z lewej strony slajdu, które są dziełami słynnych artystów, takich jak Cezanne i Rembrandt (zapewne fani AMD kojarzą te nazwy).

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD podobno szykuje odświeżenie serii Ryzen 3000 (Matisse)

 0